A szabadságharc katonai története. Pákozdtól világosig. 1848-1849. Szerk.: Bona Gábor. Bp., 1998, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző, Bona Gábor (1948-): hadtörténész dedikációjával H. Szabó Lajos (1931-2016) Bél Mátyás-díjas helytörténész-helytörténeti író névbejegyzésével, magánkönyvtári bélyegzőjével.
A katonaorvos-tudomány néhány kérdése. Tanulmánygyűjtemény. Szerk.: Birkás János. Bp., 1978, Magyar Néphadsereg Egészségügyi Szolgálat Főnöksége. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Adolf Galland: 104 Légigyőzelmem. Elsők és utolsók. Fordította Tobak Tibor, Cserny Miklós. Bp.,1991, Aero és Rádió Kft. Kiadói papírkötés. Nyikolaj Csukovszkij: A balti égbolt. Fordította: Radó György. Bp., 1959, Zrínyi. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig Bp., [1934],Szerzői kiadása,(Tolnai-Viktoria-ny.),320+320 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.
F. W. Hirst-J.E. Allen: Britisch War Budgets. Economic and Social History of The World War. London-New Haven, 1926, Humphrey Milford-Oxford University Press-Yale University Press. Angol nyelven. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Theodor Plivier: Sztalingrád. Fordította: Kállay Miklós. Bp., 1945, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált papírborítót az átkötéskor felhasználták.