Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 282

1941 Csillagok. Az Officina válogatása. Bp., 1941, Officina, 40 p. Kiadói papírkötés. Benne Babits Mihály, Márai Sándor, Cs. Szabó László, Kerényi Károly, Faludy György, és mások írásaival.
17255.

Rufpreis:
2 000 HUF

Csekey István: Északi írások. Bp., 1928, Pfeifer Ferdinánd, (Stádium-ny.), 228+2 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal. A szerző, Csekey István (1889-1963) jogász, egyetemi tanár által dedikált.
17256.

Rufpreis:
4 000 HUF

Babits Mihály: Keresztülkasul az életemen. Első kiadás! Bp., 1939 Révai. Egészvászon kötésben.
17257.

Rufpreis:
1 400 HUF

17258.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bródy Sándor: Fehér könyv. XII. 1900. december. Bp., 1900, Révai és Salamon, 149+1 p. Első kiadás. Átkötött félbőr-kötésben, kopott, viseltes borítóval, az író arcképe hiányzik.
17259.

Rufpreis:
1 200 HUF

17260.

Rufpreis:
2 800 HUF

Illés Endre-Vas István: Rendetlen bűnbánat. Bp.,1963, Magvető. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  A két szerző, Illés Endre (1902-1986)  és Vas István (1910-1991) által a darabban szereplő Károlyi Irén (1919-?) színésznőnek dedikált példány.
17261.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Iskolai énekgyűjtemény II. Szerk.: Kodály Zoltán. Nemzetnevelők Könyvtára V. A Népiskola könyvei 15. Bp., 1944, Országos Közoktatási Tanács. Első kiadás. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, ceruzás bejelölésekkel.
17262.

Rufpreis:
1 200 HUF

Szomaházy István (szerk.): Kártya-kódex. Jókai Mór, Rákosi Jenő, Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Rákosi Viktor, Bródy Sándor és Ambrus Zoltán közreműködésével. Bp., 2005, Magyar Egyetemi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben.
17263.

Rufpreis:
2 400 HUF

Négy-öt magyar összehajol. Csurka István emlékére. Bp.,2012, Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.  Számozott példány (500/041.) példány.
17264.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kós Károly: Életrajz. Közzéteszi Benkő Samu. Bp., 2014, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17265.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kós Károly: A havas. Válogatta, előszóval és függelékkel ellátta: Varró János. Kolozsvár, 1983, Dacia. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés. A válogató, Varró János (1927-2004) irodalomtörténész, regényíró, műfordító dedikációjával.
17266.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF