Karl Baedeker: Tirol, Voralberg und Teile von Salzburg und Kärnten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1923, Karl Baedeker, XL+512 p. 37. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval, pár helyen amatőr módon javított kötéssel, egy térkép kijár, egy lap (31-32.) szakadt, sérült. / Linen binding, some pages repaired, one page damaged, one map coming out, in German language.
[Székely Lajos]: Gyula város rövid leírása. Gyula, 2000, Kner-Tevan. Kiadói egészvászon-kötés, Gyula város térképével. Dobay János 1897-es kiadásának reprintje!
Szentpétery Tibor-Kerny Terézia: Az Olttól a Küküllőig. Erdélyi szász erődtemplomok. Bp.,1988, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyarország történeti helységnévtára. Heves és Külső-Szolnok megye, a Jászság és a Nagykunság (1773-1808.) Összeállította és Szerkesztette: P. Kovács Melinda. Bp.,1998, KSH Könyvtár és Dokumentációs Szolgálat. Kiadói papírkötésben. Megjelent 600 példányban. Nagyméretű térkép-melléklettel.
Magyarország történeti Statisztikai Helységnévtára. 1. Heves megye. Szerk.: Klinger András. Bp.,1991, MTA Történeti Demográfiai Albizottsága-Központi Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés.
Hidak Heves megyében. Szerk.: Dr. Tóth Ernő. Eger, 1998, Heves Megyei Állami Közútkezelő Közhasznú Társaság, (Egri Nyomda Kft.) Számos képpel, ábrával illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.