Alkotók Nagycenken. Szerk.: Szabó Attila. A nagycenki képzőművészek fejezetet írta és szerkesztette: Magyar Balázs. Nagycenki füzetek 3. Nagycenk, 2009, k.n. Kiadói papírkötés.
(Thomas) Moore: Egy irlandus' útazása az igaz vallás' felkeresése végett. Irland népe' ősi hitének védelmére jegyzésekkel felvilágosítva. I-II. füzet. Nagyváradon, 1836, Tichy János, 294+285+9 p. Átkötött egészvászon-kötés, foltos, az elejéről és a végéről két-két lap kijár, az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Ferenczi Imre-Molnár Mátyás: Fordulj kedves lovam... Rákóczi és kuruc néphagyományok Szabolcs-Szatmárban. Szerk.: Csallány Dezső. Bevezetőt írta: Ferenczi Imre. Vaja, 1972, Járás Tanács VB.-Megyei Múzeumok Igazgatósága (Nyíregyháza)-Vay Ádám Múzeum Baráti Kör, (Gyula, Békés megyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 356+3 p. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Ritka! Az egyik szerző, Molnár Mátyás (1923-1982) pedagógus, népművelő, a vajai Vay Ádám Múzeum alapító igazgatójának dedikációjával Máder László (1939-2017) népzenekutató, a Magyar Rádió népzenei rovatának szerkesztője.
Nagy Géza: Mesék, mondák Karcsáról és Karosból. Karcsa, 1973, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tanács VB. Sátoraljaújhelyi Járási Hivatala-Karcsa Községi Közös Tanács-Új Tavasz Termelőszövetkezet,(miskolc II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár-ny.),212 p. Kiadói papírkötés. Megjelent példányban. Nagyon ritka!
Szekszárd megyei város monográfiája. Összeállította: vitéz Vendel István. Szekszárd, 1941, Molnár-féle Nyomdai Műintézet Rt-ny., 364 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kis kopásnyomoktól eltekintve jó állapotban.
1905 Zólyom vármegye községei és egyéb lakott helyei hivatalos neveinek jegyzéke. A magyar kir. belügyminister megbízásából kiadja az Országos Községi Törzskönyvbizottság. Bp.,1905, Pesti Könyvnyomda Rt., 14 p. Kiadói papírkötés, a lapok alsó szélei szakadozottak.
Bíró Friderika: Az Őrség ház- és lakás kultúrája a 18. század végétől napjainkig. 1972. Szombathely, 1975, Vas Megye Tanácsa Művelődési Osztálya. Megjelent 1000 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
Bábolna Tények és adatok 1945-1989. I-II. kötet. 200 éves a Bábolnai Ménesbirtok 1789-1989.+Gunst Péter-Wellmann Imre: A 200 éves Bábolna múltjából. 1789-1945. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Bábolna, 1989, Bábolnai Mezőgazdasági Kombinát. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.