Göttche Oszkár: Csecsemő- és gyermekgyógyászat a gyakorló-orvos számára. Bp., 1936, Novák Rudolf és társa. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Darányi Gyula: Az iskoláskor egészségügye. Bp., 1933, Országos Közegészségügyi Egyesület Tudományos Szakosztálya. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Vörös József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 346 p. + XV melléklet. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, kopottas borítóval, az elülső borító és a lapok hullámosak. Dr. Keszi Kovács László (1908-2012) néprajzkutató, az Erdélyi Tudományos Intézet, gróf Teleki Pál Tudományos Intézet, a kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem tanárának, MTA Néprajzi Kutató Csoportjának tudományos főmunkatársának beragasztott névjegykártyájával.
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság I-II. kötet. Fordította: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, néhány foltos lappal.
M. Platen: Die Neue Heilmethode. II. Band. Berlin-Leipzig-Wien-Stuttgart, , Deutsches Verlaghaus Bong & Co. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, hiányzó táblákkal, 874-879 oldalak között hiányzó lapokkal, kijáró lapokkal, megviselt állapotban, német nyelven./ Linen-binding, without tables, from 874 to 879 without pages, some pages are coming out, in German language, in poor condition.