Tutsek Anna: Ágnes története. K. Sávely Dezső rajzaival. Bp., é.n., Dante,(Horványszky Viktor Rt.-ny.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza, kissé sérült fűzéssel.
Este van, este van. Arany János verséből gyerekeknek. Reich Károly rajzaival. Bp.,é.n., Móra. Kiadói kartonált haránt alakú leporelló-kötésben, kissé viseltes állapotban, laza fűzéssel, kopott.
Will Durant: A gondolat hősei. A magyar filozófusokról szóló részt írta Halasy Nagy József. Fordította: Benedek Marcell. Bp., 1943, Dante. Negyedik, bővített kiadás. Kiadói félvászonkötésben, kissé kopott borítóval, javított kötéssel.
Vámbéry Rusztem: Az élő múlt. Politikai téveszmék - társadalmi babonák. Bp.,(1931), Pantheon, (Fővárosi Nyomda Rt.-ny.), 435+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső kötéstáblára, és gerincre kasírozták, kopott borítóval.