Hegedűs Loránt: Túl az operencián. Bp., 1935, Sylvester Rt. Korabeli egészvászon-kötés, beragasztott németnyelvű kritikáva, ex libri-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
F.W. Bain öt műve: Holdsarló. Isteni hamvak. Az alkony köntöse. A hajnal leánya. A testetöltött hó. Fordította Baktay Ervin. Bp.,1918-192, Rózsavölgyi. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítókkal, az elülső előzéklapokon ajándékozási sorokkal, bejegyzésekkel, ex libris-szekkel, jó állapotban. Megjelent 5000 (Holdsarló, Isteni hamvak, Az alkony köntöse), és 3000 (A hajnal leánya, A testetöltött hó) példányban.
Rabindranath Tagore négy műve: Növekvő hold. Eltévedt madarak. A lélek sugallata. Szerelmi ajándék. Fordította Bartos Zoltán, Zsoldos Benő. Bp., 1922, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ex libris-szekkel.
Eötvös József, B(áró): A' karthausi I-II. kötet Bp.,1852,[Emich], Emich és Eisenfels-ny., 310+353 p. Átkötött aranyozott gerincű modern egészvászon-kötés, az első kötet címlapja hiányzik, ceruzás névbejegyzéssel, a 7. oldal foltos.
Arany János kisebb költeményei. Második kötet. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 256+2 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel.
Madách Imre: A civilizátor. Komédia Aristophanes Modorában. Győry Miklós rajzaival. Hungária könyvek 12. Bp., 1946, Hungária ny. Egészbőr-kötésben, megviselt állapotban, kopott borítóval, sérült hiányos gerinccel. 590. számú számozott, dr. Grossmann Ferenc részére szóló példány!
Arany János összes munkái 7-8. köt.: Drámai fordítások. Bp., 1885, Ráth Mór. Kissé sérült, gazdagon díszített, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Ambrus Zoltán: Budapesti mesék. Elbeszélések. Ambrus Zoltán munkái XI. Bp., 1908, Révai. Kiadói festett, aranyozott szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a hátsó borító sarka foltos, de egyébként jó állapotban.
Gárdonyi Géza munkái sorozat 5 kötet: Gárdonyi Géza: Arany morzsák. Gárdonyi Géza: Magyarul így! Dr. Gárdonyi József: Az élő Gárdonyi I-II. kötet. Dr. Gárdonyi József: Dankó Pista. Bp.,é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kissé kopottas gerinccel.
Gárdonyi Géza: Az én falum. I. kötet. Egy tanító följegyzései. Bp.,1908, Singer és Wolfner. Negyedik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés,Wolfner-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Gárdonyi Géza: Falusi verebek. Köznapi történet három felvonásban. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés,Wolfner-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.