Umberto Nobile: Az Italia északsarki utja. A magyar kiadást sajtó alá rendezte Dr. Benda László. Szeged, 1930, Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt. Kiadói papírkötésben, a gerince középen szétvált.
Kóhn Dávid: Hatvan év multán. Visszaemlékezések. Gyula, 1936. Dobay ny. 328 l. Történetek a kor neves gyulai személyiségeiről, politikusairől, helyi családokról, zsidó emlékekről stb. Kiadói, foltos kartonálásban.
Dr. Kicsi Sándor - Szacsvay Imre: Erdélyi utakon I.-III. kötet. I. kötet: Nagyváradtól a Hargitáig. II. kötet: Csíkszék meg Háromszék. III. kötet: Brassótól Nagyenyednek. Budapest , 1988-1989, Officina Nova. Kiadói egészvászon, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott gerincű vászonkötésben, jó állapotban.
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. Bp., é. n., Lampel (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott, díszes vászonkötésben, az elején foltos lapokkal
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sorozat hat kötete: Baktay Ervin: Hindusztán. Kertész Róbert: Feltámad a félhold. Az ébredő iszlám nemzetei. II. kötet. Sven Hedin: A selyem útja. Fordította: vitéz Mezey Dénes. I-II. kötet. Ligeti Lajos: Afgán földön. Dr. Keöpe Viktor: Titokzatos Kína. Bp.,én., Franklin-Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, megviselt állapotban, a borítók kopottak, foltosak, az egyik kötet gerince javított.