1867 Kossuth Lajos (1802-1894) saját kézzel írt levele Turinból egy honvéd feleségének, aki eltűnt férjéről tudakozódott Kossuthnál. Válaszában jelzi,hogy tájékoztatást nem tud adni, mert azonos nevű illetőre nem talált a nála lévő lajstromokban, de a hasonló nevű emberek sorsáról tájékoztatja a címzettet, valamint jelzi, hogy a seregek egy része, mely török földre ment, baj nélkül visszatérhetett Magyarországra. Valamint tanácsot ad az özvegység elismertetése tárgyában. Érdekes dokumentum, mely a szétszéledő magyar seregek sorsába ad bepillantást. Kettő és fél beírt oldal, plusz boríték. A lapok szakadozott állapotban egyik papírlapra ragasztva, a boríték ragasztott. VÉDETT!
1862 Leopold von Sachsen-Coburg und Gotha (1824-1884) herceg által adományozott címereslevél (armalis) címerrajzzal. A Ruttenstein család részére. A herceg saját kezű aláírásával. Aranyozott egészvászon kötésben, a két borító elvált egymástól / 1862 Armalis (coat of arms awarding warrant) issued by prince Leopold von Sachsen-Coburg und Gotha (1824-1884) for the family Ruttenstein. With hand drawn coat of arms and autograph signature of the prince. In parted linen cover with golden ornaments.
1882 Szél Piroska (1865-1886), Arany János unokájának levele apjának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, melyben különböző történésekről számol be az Arany családban. Nyolc oldal. VÉDETT!
1886 Arany László (1844-1898) saját kezű levele sógorának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, melyben beszámol lánya, Szél Piroska (1865-1886) állapotáról. VÉDETT!
1893 Szalóki Navratil Imre (1833-1919) orvos, szakíró, egyetemi tanár részére szóló levél Budapest főpolgármesterétől Ráth Károlytól (1821-1897), melyben gratulál Navratil nemesi címéhez és jókívánságait fejezi ki. Saját kezűleg aláírt.
1899 Széll Kálmán (1843-1915) miniszterelnök saját kézzel aláírt levele Hegedűs Sándor (1847-1906) nak melyben értesíti, hogy a király kereskedelemügyi miniszternek nevezte ki és kéri támogatását maga és kormánya számára.