Ungarische Gedenkmünzen

Zahl der Lose: 101

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "Pázmány Péter egyetem-alapításának 300. évfordulója" Cu lemezérem szett (2x40mm,15x45mm). "PETER CARD PÁZMÁNY FUND UNIV HUNG MDCXXXV", "SENATVS VNIVERSITATIS", "PÁZMÁNY E.V.". "LUDVIG" gyártói jelzéssel márványlapra rögzítve (82x134mm) T:1-,2 Hungary 1935. "300th Anniversary of the Foundation of University by Péter Pázmány" Cu one-sided commemorative medallion set (2x40mm,15x45mm) with makers mark "LUDVIG", on marble slab. Sign.: Lajos Berán (82x134mm) C:AU,XF HPII 254.
30178.

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "Pázmány Péter egyetem-alapításának 300. évfordulója" Cu lemezérem szett (2x40mm,15x45mm). "PETER CARD PÁZMÁNY FUND UNIV HUNG MDCXXXV", "SENATVS VNIVERSITATIS", "PÁZMÁNY E.V.". "LUDVIG" gyártói jelzéssel márványlapra rögzítve (82x134mm) T:1-,2
Hungary 1935. "300th Anniversary of the Foundation of University by Péter Pázmány" Cu one-sided commemorative medallion set (2x40mm,15x45mm) with makers mark "LUDVIG", on marble slab. Sign.: Lajos Berán (82x134mm) C:AU,XF
HPII 254.

Rufpreis:
12 000 HUF

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "Dabasi Halász Lajos" Br emlékérem. "AZ EMLÉKEZET-TEMPLOM HÁLÁS GYÜLEKEZETE 1930-1935 / TEMPLOMÉPÍTŐ FŐGONDNOKÁNAK DABASI HALÁSZ LAJOSNAK" (50mm) T:1- Hungary 1935. "Lajos Dabasi Halász" commemorative Br medallion. Sign: Lajos Berán (50mm) C:AU HPII 249.
30179.

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "Dabasi Halász Lajos" Br emlékérem. "AZ EMLÉKEZET-TEMPLOM HÁLÁS GYÜLEKEZETE 1930-1935 / TEMPLOMÉPÍTŐ FŐGONDNOKÁNAK DABASI HALÁSZ LAJOSNAK" (50mm) T:1-
Hungary 1935. "Lajos Dabasi Halász" commemorative Br medallion. Sign: Lajos Berán (50mm) C:AU
HPII 249.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44

Berán Nándor (1889-1965) 1943. "Magyar Turisták Országos Szövetsége - Mátyás Turák 1943" Br plakett, hátoldalán vésve "A M.T.SZ. által rendezett terepgyakorlat emlékére 1943", "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (99x75mm) T:2 Hungary 1943. "The National Association of Hungarian Tourists - Matthias Tours" Br plaque with engraving on back and with "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2." makers mark. Sign.: Nándor Berán (99x75mm) C:XF
30180.

Berán Nándor (1889-1965) 1943. "Magyar Turisták Országos Szövetsége - Mátyás Turák 1943" Br plakett, hátoldalán vésve "A M.T.SZ. által rendezett terepgyakorlat emlékére 1943", "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (99x75mm) T:2
Hungary 1943. "The National Association of Hungarian Tourists - Matthias Tours" Br plaque with engraving on back and with "BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2." makers mark. Sign.: Nándor Berán (99x75mm) C:XF

Rufpreis:
12 000 HUF

Berán Lajos (1882-1943) DN "Fadrusz János" Br emlékérem. "JOANNI FADRVSZ SCVLPTORI ARTE NATI INCLYTVM POSONIVM" (41mm) T:2 Hungary ND "János Fadrusz" Br commemorative medallion. Szign.: Lajos Berán (41mm) C:XF HP 1105.
30181.

Berán Lajos (1882-1943) DN "Fadrusz János" Br emlékérem. "JOANNI FADRVSZ SCVLPTORI ARTE NATI INCLYTVM POSONIVM" (41mm) T:2
Hungary ND "János Fadrusz" Br commemorative medallion. Szign.: Lajos Berán (41mm) C:XF
HP 1105.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Bognár György (1944-) 1996. "Honfoglalás Millecentenárium" nagyalakú vastag Ag emlékérem, peremén "583" sorszámmal, tanúsítvánnyal, kissé sérült dísztokban (1000g/0.999/100mm) T:PP patina, enyhe felületi karc Hungary 1996. "1100th Anniversary of the Hungarian Conquest" piefort pure Ag medallion with serial number "583" on the edge, with certificate, in slightly damaged box. Sign.: György Bognár (1000g/0.999/100mm) C:PP patina, slightly scratched
30182.

Bognár György (1944-) 1996. "Honfoglalás Millecentenárium" nagyalakú vastag Ag emlékérem, peremén "583" sorszámmal, tanúsítvánnyal, kissé sérült dísztokban (1000g/0.999/100mm) T:PP patina, enyhe felületi karc
Hungary 1996. "1100th Anniversary of the Hungarian Conquest" piefort pure Ag medallion with serial number "583" on the edge, with certificate, in slightly damaged box. Sign.: György Bognár (1000g/0.999/100mm) C:PP patina, slightly scratched

Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
937,50

Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1846. "József nádor 50 éves nádori jubileum" Ag emlékérem. "JÓZSEF MAGYAR ORSZÁG NÁDORA ÉS FŐ KAPITÁNYA - VÁLASZTATOTT NOV. 12 1796 / EMLÉKÜL FÉL SZÁZADOS ÉRDEMÉRT 1846" (70.18g/53mm) T:2 polírozott, ph. Hungary 1846. "Election jubilee of Joseph Archduke" Ag commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (70.18g/53mm) C:XF polished, edge error HP 284.
30183.

Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1846. "József nádor 50 éves nádori jubileum" Ag emlékérem. "JÓZSEF MAGYAR ORSZÁG NÁDORA ÉS FŐ KAPITÁNYA - VÁLASZTATOTT NOV. 12 1796 / EMLÉKÜL FÉL SZÁZADOS ÉRDEMÉRT 1846" (70.18g/53mm) T:2 polírozott, ph.
Hungary 1846. "Election jubilee of Joseph Archduke" Ag commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (70.18g/53mm) C:XF polished, edge error
HP 284.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) DN "Társadalmi munka elismerésééül Zala Megye Tanácsától / Közös munka a köz üdvére" Br emlékérem (67mm) T:2 Hungary ND "For Social Work from the Council of Zala County" Br commemorative medallion. Sign.: Farkas Sándor Boldogfai (67mm) C:XF
30184.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) DN "Társadalmi munka elismerésééül Zala Megye Tanácsától / Közös munka a köz üdvére" Br emlékérem (67mm) T:2
Hungary ND "For Social Work from the Council of Zala County" Br commemorative medallion. Sign.: Farkas Sándor Boldogfai (67mm) C:XF

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Borai Viktor (1881-1914) DN "Kossuth Ferenc" Br emlékérem (66mm) T:2- hátoldala sérült Hungary ND "Ferenc Kossuth" Br commemorative medal. Sign.: Viktor Borai (66mm) C:VF the back is damaged HP 1499.
30185.

Borai Viktor (1881-1914) DN "Kossuth Ferenc" Br emlékérem (66mm) T:2- hátoldala sérült
Hungary ND "Ferenc Kossuth" Br commemorative medal. Sign.: Viktor Borai (66mm) C:VF the back is damaged
HP 1499.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Debreczeny Tivadar (1890-1976) 1939. "Debreceni Foto Klub" aranyozott Br emlékplakett (74x49,5mm) T:2 Hungary 1939. "Debrecen Foto Klub" gold plated Br plaque. Sign.:Debreczeny Tivadar (74x49,5mm) C:XF HPII 661.
30186.

Debreczeny Tivadar (1890-1976) 1939. "Debreceni Foto Klub" aranyozott Br emlékplakett (74x49,5mm) T:2
Hungary 1939. "Debrecen Foto Klub" gold plated Br plaque. Sign.:Debreczeny Tivadar (74x49,5mm) C:XF
HPII 661.

Rufpreis:
6 000 HUF

30187.

Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
937,50

Ferenczy Béni (1890-1967) DN "Jászai Mari-díj" Br díjérem eredeti tokban (78mm) T:1- Hungary ND "Mari Jászai Award" Br award medal in original case. Artist: Béni Ferenczy (78mm) C:AU
30188.

Ferenczy Béni (1890-1967) DN "Jászai Mari-díj" Br díjérem eredeti tokban (78mm) T:1-
Hungary ND "Mari Jászai Award" Br award medal in original case. Artist: Béni Ferenczy (78mm) C:AU

Rufpreis:
10 000 HUF
35

Ferenczy Béni (1890-1967) DN "Munkácsy Mihály díj III." Br díjérem (80-79mm) T:2 Hungary ND "Mihály Munkácsy prize third place" Br award medal (80-79mm) C:XF
30189.

Ferenczy Béni (1890-1967) DN "Munkácsy Mihály díj III." Br díjérem (80-79mm) T:2
Hungary ND "Mihály Munkácsy prize third place" Br award medal (80-79mm) C:XF

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
19

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF