1935 a Munkácsy-céh újévei köszöntö levele Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus, a Pester Lloyd munkatársához, a céh tiszteletbeli tagjához, Márk Lajos (1867-1940) elnök és Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) igazgató-főtitkár autográf aláírásával. Munkácsy-céh fejléces papírján és bélyegzőjével, hajtás mentén apró szakadással.
1936 Ujházy György (1895-1971) író, újságíró. forgatókönyvíró asztali előjegyzési naptára, teleírva bejegyzésekkel, sok filmes vonatkozású, több a művészet és a kultúra világából ismert személyiség nevével: Gerevich Tibor, Feszty Masa stb.
1936 Bp., vitéz leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, az MTI elnöke, belügyminiszter (1935-1937) autográf aláírásával ellátott, gépelt köszönő levele egy iskolás kislány részére, eredeti borítékkal
1939 Walt Disney Beach Picnic c. rajzfilm (r: Clyde Geronimi) részlete filmtekercs kb 5-8 perc. Magyar felirattal, hangsávval. Sérült, ragasztott. / 1939 Walt Disney Beach Picnic cartoon (d: Clyde Geronimi) detail film reel. With Hungarian subtitles, soundtrack. Damaged, glued.
1939 novembere, Kecskeméti György (1901-1944) író, újságíró, a Pester Lloyd felelős szerkesztője gyászbeszéde Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író temetésekor. Két géppel írt oldal, Kecskeméti György autográf aláírásával. Egy apró sérüléssel és egy kisebb szakadással. Gerő Ödön húsz éven keresztül a haláláig a Pester Lloyd művészeti rovatának vezetője, műkritikusa volt. A tételhez tartozik Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971), a Munkácsy-Céh főtitkárának gyászbeszéde, egy géppel írt oldal, apró foltokkal.
Kopasz Márta (1911-2011): Kogutowicz Károly (1886-1948) geográfus, egyetemi tanár üdvözlete (Merry Christmas 1938) a Felvidék visszacsatolása alkalmából, fametszet, papír, jelzett a dúcon, szép állapotban: 7x8,5 cm, papír méret: 14,5x17 cm
1940 Remsey [Jenő] György (1885-1980)festőművész, grafikus, lapszerkesztő, író autográf sorai, aláírásával a Pilvax-Kör 1940. október 26.-án tartandó tanácskozására, Légrády Sándor (1906-1987) festőművész, grafikus részére.