Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 180

cca 1935 Erdélyi román házaspár Vajdahunyad közelében, akvarell, papír, feliratozva, 26×19 cm
18266.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
18267.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1936 Ujházy György (1895-1971) író, újságíró. forgatókönyvíró asztali előjegyzési naptára, teleírva bejegyzésekkel, sok filmes vonatkozású, több a művészet és a kultúra világából ismert személyiség nevével: Gerevich Tibor, Feszty Masa stb.
18268.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
1936 Bp., vitéz leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, az MTI elnöke, belügyminiszter (1935-1937) autográf aláírásával ellátott, gépelt köszönő levele egy iskolás kislány részére, eredeti borítékkal
18269.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimales Gebot:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
1939 Walt Disney Beach Picnic c. rajzfilm (r: Clyde Geronimi) részlete filmtekercs kb 5-8 perc. Magyar felirattal, hangsávval. Sérült, ragasztott. / 1939 Walt Disney Beach Picnic cartoon (d: Clyde Geronimi) detail film reel. With Hungarian subtitles, soundtrack. Damaged, glued.
18271.

1939 Walt Disney Beach Picnic c. rajzfilm (r: Clyde Geronimi) részlete filmtekercs kb 5-8 perc. Magyar felirattal, hangsávval. Sérült, ragasztott. /
1939 Walt Disney Beach Picnic cartoon (d: Clyde Geronimi) detail film reel. With Hungarian subtitles, soundtrack. Damaged, glued.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
32 000 HUF
86,72
100,00
Minimales Gebot:
32 000 HUF
32 000 38 000 44 000
1939 Patay József (1886-1946) erdélyi egyháztörténész által írt és aláírt levél
18272.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
18273.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
1939 novembere, Kecskeméti György (1901-1944) író, újságíró, a Pester Lloyd felelős szerkesztője gyászbeszéde Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író temetésekor. Két géppel írt oldal, Kecskeméti György autográf aláírásával. Egy apró sérüléssel és egy kisebb szakadással. Gerő Ödön húsz éven keresztül a haláláig a Pester Lloyd művészeti rovatának vezetője, műkritikusa volt. A tételhez tartozik Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971), a Munkácsy-Céh főtitkárának gyászbeszéde, egy géppel írt oldal, apró foltokkal.
18274.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimales Gebot:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Kopasz Márta (1911-2011): Kogutowicz Károly (1886-1948) geográfus, egyetemi tanár üdvözlete (Merry Christmas 1938) a Felvidék visszacsatolása alkalmából, fametszet, papír, jelzett a dúcon, szép állapotban: 7x8,5 cm, papír méret: 14,5x17 cm
18275.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
1940 Erdély, 5 db "Sepsiszentgyörgy visszatért" bélyegzés levelezőlapokon
18276.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1940 Erdély, 6 db "Visszatért" bélyegzés levelezőlapokon (Bánffyhunyad, Dés, Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy, Szászrégen)
18277.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1940 Remsey [Jenő] György (1885-1980)festőművész, grafikus, lapszerkesztő, író autográf sorai, aláírásával a Pilvax-Kör 1940. október 26.-án tartandó tanácskozására, Légrády Sándor (1906-1987) festőművész, grafikus részére.
18278.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF