Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 180

1891 Bánhorváth kisközség (ma Bánhorváti része) felvételi előrajzai 30 db nagy méretű kézzel rajzolt térkép a település környékéről, a mérnökök aláírásával. merített papíros íveken 48x40 cm + Bánhorvát község házjegyzéke 10 p.   Ezek a rajzok a település és a környező területek: földek, utak, dűlők, közművek és természetes képződmények, topográfiai felmérését dokumentálják a XIX. század végéről. A XIX. század végi Magyarországon a felvételi előrajzok a Helytartótanács majd később a Mezőgazdasági Minisztérium Mezőgazdasági és Ipari Főosztálya alá tartozó térképészeti felmérésekhez készültek. Céljuk:   földbirtokok, parcellák feltérképezése,  települési terjeszkedések dokumentálása,  infrastrukturális tervezés (út-, vasút-, csatornahálózat),  adó- és birtokviszonyi adatbázisok kiegészítése.  Ez a sorozat egyedi kézi munka, nem tömeges nyomtatott kiadvány ezért különösen jelentős gyűjtői értékű. A rajzokon jellemzően látható:   településtérkép részlet  földbirtokhatárok, dűlőnevek  utak, patakok, erdők, legelők  temető, középületek, malmok, tanyák  terepviszonyok árnyékolással, szintvonalak nélkül
18218.

1891 Bánhorváth kisközség (ma Bánhorváti része) felvételi előrajzai 30 db nagy méretű kézzel rajzolt térkép a település környékéről, a mérnökök aláírásával. merített papíros íveken 48x40 cm + Bánhorvát község házjegyzéke 10 p.

Ezek a rajzok a település és a környező területek: földek, utak, dűlők, közművek és természetes képződmények, topográfiai felmérését dokumentálják a XIX. század végéről.
  • földbirtokok, parcellák feltérképezése,
  • települési terjeszkedések dokumentálása,
  • infrastrukturális tervezés (út-, vasút-, csatornahálózat),
  • adó- és birtokviszonyi adatbázisok kiegészítése.
Ez a sorozat egyedi kézi munka, nem tömeges nyomtatott kiadvány ezért különösen jelentős gyűjtői értékű.
A rajzokon jellemzően látható:
  • településtérkép részlet
  • földbirtokhatárok, dűlőnevek
  • utak, patakok, erdők, legelők
  • temető, középületek, malmok, tanyák
  • terepviszonyok árnyékolással, szintvonalak nélkül

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimales Gebot:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
1896 Bp., Vörös László (1848-1925) államtitkár, később kereskedelemügyi miniszter (1905-1906) autográf aláírása kinevezésen
18219.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1898 Híd tervezési megbízása, rajzok és számítások. 10+2 p.
18220.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 800 HUF
Minimales Gebot:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Zalay Lajos országos kir. telekkönyvi betétszerkesztő megbírált költeményei. November 10. 1899. Autográf versek 151 beírt oldalon. Aranyozott egészvászon kötésben, gerince sérült.  Zalay Lajos, (1849-1899) középiskoláit Nagy-Kanizsán, Székesfejérvárt, Pesten és Sopronban végezte. 1869 óta működik a hirlapirodalom terén; írt lyrai költeményeket tárczákat, társadalmi. közgazdasági és jogtudományi czikkeket; munkatársa volt a Zalai Közlönynek (1869. eredeti és németből fordított költemények), a Somogynak és a Kandi Klári cz. hölgy-élczlapnak; a 80-as években írt a Sopronba (Zalaberki Tihamér név alatt 1884-1885. május) és a Győri Közlönybe; telekkönyvi czikkei a Telekkönyvi Közlönyben (1883.) jelentek meg. Munkája: Adatok az új telekkönyvi törvényjavaslathoz. Győr, 1885. (Különnyomat a Győri Közlönyből.)
18221.

Zalay Lajos országos kir. telekkönyvi betétszerkesztő megbírált költeményei. November 10. 1899. Autográf versek 151 beírt oldalon. Aranyozott egészvászon kötésben, gerince sérült.

Zalay Lajos, (1849-1899) középiskoláit Nagy-Kanizsán, Székesfejérvárt, Pesten és Sopronban végezte. 1869 óta működik a hirlapirodalom terén; írt lyrai költeményeket tárczákat, társadalmi. közgazdasági és jogtudományi czikkeket; munkatársa volt a Zalai Közlönynek (1869. eredeti és németből fordított költemények), a Somogynak és a Kandi Klári cz. hölgy-élczlapnak; a 80-as években írt a Sopronba (Zalaberki Tihamér név alatt 1884-1885. május) és a Győri Közlönybe; telekkönyvi czikkei a Telekkönyvi Közlönyben (1883.) jelentek meg. Munkája: Adatok az új telekkönyvi törvényjavaslathoz. Győr, 1885. (Különnyomat a Győri Közlönyből.)

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
1899 Kolozsvár, Herrmann Antal (1851-1926) néprajzkutató, az Erdélyrészi Kárpát-Egyesület (EKE) alelnöke részére címzett portómentes levelezőlap, amelyben megbízzák Orbán Balázs A Székelyföld leírása c. munkája egy példányának beszerzésével Kun Sándor könyvkereskedőtől
18222.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
cca 1900 Keményhátú fotó kartonjára ragasztott havasi gyopár az Alpokból, Tirolból, 10,5×6,5 cm
18223.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 800 HUF
Minimales Gebot:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1901-1924 6 db érdekes levelezőlap: távirat-lap, levelezőlapok "Magyar Köztársaság 1918. november 16.", illetve "Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete 1884-1924" bélyegzésekkel, kitöltetlen hadifogoly levelezőlapok
18224.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
cca 1905 Lóczy Lajos (1849-1920) geológus autográf képeslapja Nagyilosvai Ilosvay Lajos (1851-1936. ) vegyész, egyetemi tanár, akadémikus részére új évi jókívánatokkal
18225.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
1906 Bp., báró Szterényi József (1861-1941) államtitkár, később kereskedelemügyi miniszter (1918. jan. 25. - okt. 31.) autográf aláírása kinevezésen
18226.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1907 Orosz színházi előadás, az Európa koncert terem programja hat színű selyemre nyomva, két íven. 47x35 cm 1907 Russian theater performance, concert hall program printed on 6-color silk, on two sheets. 47x35 cm
18227.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1907 Vác, ,,Dr. Réthy Mór építkezése a hójában", Réthy Mór (1870-ig Rothbaum) (1846-1925) matematikus, fizikus, az MTA tagja házépítésének 2 db tervrajza, 1 : 40, feltekerve, kissé foltos, hajtásnyomokkal, 37,5x66,5 cm és 47x37 cm
18228.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1911 Mindszenti takarékpénztár székház és bérház tervpályázatára készült 2 db rajz, udvari homlokzat és pince alaprajz, 1:200, akvarell, tus, papír, jelzés nélkül, kartonra kasírozva, 17x25 cm
18229.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF