1976 Kosály György: Könnyű vízzel moderált atomreaktorokban uralkodó neutron-zaj lokális és globális komponensének elméleti vizsgálata. Doktori értekezés. Egészvászon-kötésben, kissé koszos borítóval, egyébként jó állapotban, (2)+106 p. Kosály György (Kosaly George) (Bp., 1933 - Seattle, USA, 2009) fizikus, egyetemi tanár, a fizikai tudományok doktori címét 1978-ban szerezte.
1979 Pilinszky János (1921-1981) költő autográf levele és levélborítékja Vattay Elemér fotóművésznek Velemről, Törőcsik Mari színművésznő házából. A levélben címét közli, az amerikai útra készülő Vattaynak.
1985 Dargay Attila (1927-2009): A Vacak a Hetedik Testvér c. rajzfilm, eredeti, Dargay által rajzolt nyúl figurák mozgásban A tétel 11 darab, egymást követő mozgásfázist rögzítő, eredeti, Dargay által rajzolt nyúlfigura-ábrázolást tartalmaz, amelyek egy animációs jelenet mozgásdinamikáját dokumentálják. Celluloid / film, tus. Lapméret: 39x30 cm
A magyar animációtörténet kiemelkedő alkotásához kapcsolódó, ritka animációtörténeti jelentőségű anyag, amely kiválóan szemlélteti Dargay Attila karakterteremtő és mozgásábrázolási mesterségét.
1985 Dargay Attila (1927-2009): A Vacak a Hetedik Testvér c. rajzfilm, eredeti, Dargay által rajzolt madár figurája. Cell, 4 db Film, tus. Lapméret: 39x30 cm
1985 Veress Sándor (1907-1992) zeneszerző, zongoraművész, népzenekutató autográf újévi üdvözlő sorai, aláírással, Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére.
1989 Bp., az 1989. március 6-án Bécsben rendezett Európai Biztonsági és Együttműködési Értekezlet (EBEÉ) magyar delegációjának megbízólevele (tagjai: Meiszter Dávid, Körmendy István, Gyarmathy István, Horváth Dezső, Vadászi Tibor, Lakatos Vilmos, Imre Lajos), Várkonyi Péter (1931-2008) kommunista politikus, diplomata, külügyminiszter aláírásával, eredeti mappában
ca 1990-2015 50 db Magyar, vagy magyar koprodukcióban készült film forgatókönyve, általános, sminkes, forgatásokhoz használt változatok, néhány helyen kiemelésekkel, javításokkal: Perlasca, Meseuató, Rokonok, Egy szoknya, egy nadrág, A Wittmann fiúk, stb.
Jankovics Marcell (1941-2021): Jelenet Az ember tragédiája c. 2011-es animációs filmből. JM eredeti rajza autográf feljegyzésével. Ceruza, pausz. 33x30 cm
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.