Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

19 000 22 000 26 000

Rufpreis:

19 000 HUF
51,49 EUR, 59,38 USD

Minimales Gebot:

19 000 HUF

Beschreibung:

[Kézirat] A sopronbánfalvi pálos kolostor életnagyságú, barokk, allegorikus szószéki szobrának restaurálása. Szent-Gály Erzsébet (1943-2016) restaurátor diplomamunkája. (1973-1974).
Kelt: Budapest, 1974. május 22. [5] + [1] + 9 levél + 30 t. (fotódokumentáció) + 1 melléklet (képjegyzék).
A Képzőművészeti Főiskola Restaurátor Tanszékén készült, illusztrált szakdolgozat a sopronbánfalvi pálos kolostorból a soproni Liszt Ferenc Múzeum tulajdonába került, XVIII. századi életnagyságú, barokk stílusú festett allegorikus szobor helyreállítási folyamatát dokumentálja. A restaurátor osztály már 1972-től tanulmányozta a leromlott állagú faragott nőalak szobrát, majd 1973 októberében Szakál Ernő szobrászművész megbízta a végzős Szent-Gály Erzsébetet a szobor teljes körű felújításával. Szakdolgozatunk először programtervet dolgoz ki, majd dokumentálja a helyreállítási folyamatot, valamint feltárja a szobor művészettörténeti kontextusát. A szakdolgozat kétszeresen aláírt oldalai után képjegyzék és fotódokumentáció. Képjegyzékünk 32 táblányi fotódokumentációra hivatkozik, ebből a 18. és 19. számú táblák hiányoznak. A 4., 16. és 24. tábláról hiányzik a számozás, a 21. és 24. tábla kettős fotóanyaga mentén kettévágva. Az iratkapoccsal tűzött tanulmányoldalakon apró rozsdafoltosság és halvány foltosság, néhány táblán, néhány fotón apró, lapszéli foltosság. Fotódokumentációnkhoz tartozik további hat, a képjegyzékből kimaradt restaurálási felvétel, ezek közül három a munka megkezdése előttről, három a munka befejezése utánról való.
Jó állapotú lapok, vászon szalaggal fűzött, feliratozott, illusztrált karton mappában.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF