Es ist zu lizitieren
22020.
Bücher: Reise und Ortgeschichte
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Frobenius, Leo:
Indische Reise. Ein unphilosophisches Reisetagebuch aus Südindien und Ceylon. Mit 32 Tafeln und 56 Textfiguren.
Berlin, (1931). Verlag von Reimar Hobbing (Druck von W. Büxenstein). 295 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első kiadás.
Leo Frobenius (1873-1938) német régész, etnológus és utazó, a kulturális morfológia elméletének kidolgozója, a vezető német etnológiai intézet, a Forschungsinstitut für Kulturmorphologie alapítója. Bár Frobenius elsősorban a nyugat-afrikai kultúrákat kutatta (a kontinenst 14 alkalommal látogatta meg), ez a kötete egy indiai antropológiai kutatóút beszámolója, oldalszámozáson belül térképvázlatokkal és antropológiai ábrákkal. A szerző a beszámoló bevételét antropológiai intézete javára ajánlotta fel.
Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |