Es ist zu lizitieren
24646.
Bücher: Märchen
1 800 HUF
4,88 EUR, 5,63 USD
1 800 HUF
Bak János: Legény Berci. Modern mese. (Z. Szüts Erzsébet rajzaival.) Budapest, Budapest, [1941]. Mefhosz Könyvkiadó (Királyi Magyar Egyetemi Kiadó). 128 p. + 7 t. (színes). Egyetlen kiadás. Bak János ifjúságnak szánt tudományos-fantasztikus regénye a műfajban szokatlan módon versben íródott. Legény Berci diplomáciai, forradalmi és csillagközi kalandjait oldalszámozáson belül Z. Szüts Erzsébet tíz egész oldalas illusztrációja kíséri. A mű korabeli ismertetése: ,,Legény Berci világűrjáró repülőgépén indul neki a kalandoknak, s változatos eseményeken át eljut a modern technika minden tökéletességével felszerelt birodalomba, az új mai tündérországba. Innen a Nap Birodalmába jut, ahol éppen forradalom tombol: sztrájkolnak a szelek, a felhők, az évszakok, a csillagok s a Birodalom minden népe, mert az öreg Napkirály - haladva a korral - egész birodalmát át akarja alakítani központi fűtésre. Berci a forradalom élére áll s kibékíti a királyt népével." Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |