Es ist zu lizitieren
22488.
Bücher: Jura
18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 HUF
1836-dik, 1840-dik, 1844-dik, 1847-48. évi országgyűlési törvényczikkek. Az országbírói értekezlet javaslatai a törvénykezés tárgyában 1861. Ősiségi, úrbéri nyíltparancs és telekkönyvi rendelet 1852, 1853, 1855. [Kiadói kolligátum.]
Pest, 1862-1866. Lampel Róbert (Nyomatott Vodianer F.-nél). 203 + [1] p.; 371 + [1] p.; 63 + [1] p.; 112 p.; 137 + [3] p.; [2] + 192 p.
Zsebkönyv formátumú törvénytárunk a reformországgyűléseken elfogadott törvényeket, illetve az 1850-es években hozott rendeleteket tartalmazza, egységesen magyar nyelven. A törvénycikkek igen fajsúlyos változásokat hoztak, többek között intézkedtek a Nemzeti Múzeum intézményéről, a Lánchíd megépítéséről, a magyar nyelv államnyelvvé emeléséről, az úrbériség eltörléséről, a felelős magyar kormány felállításáról és az Erdéllyel való egyesülésről. Néhány oldalon kisebb foltosság.
(A magyar törvények zsebkiadása.)
Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű, kissé kopott kiadói vászonkötésben, piros-fehér-zöld festésű lapszélekkel, az oldalsó lapszéleken regiszterrel.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |