Es ist zu lizitieren
24312.
Bücher: Judaica
2 400 HUF
6,50 EUR, 7,50 USD
2 400 HUF
Székely Béla: Az antiszemitizmus és története. Budapest, (1936) A ,,Tabor" kiadása (Hungária Nyomda Rt.) 382 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás. Székely Béla (1891-1955) költő, újságíró, mélylélektani szakíró, az Emberismeret nevű pszichológiai és grafológiai lap szerkesztője. Szociálpszichológiai szakmunkája a zsidóságot sújtó előítéletek mélylélektani alapjait, illetve történetét nyomozza az ókortól a kortárs időkig. A kötet a szerző fordításában később portugál nyelven is megjelent. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói félbőr kötésben.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |