Es ist zu lizitieren
24308.
Bücher: Judaica
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Der babylonische Talmud. Übertragen und erläitert von Jakob Fromer.
Berlin, [1924]. Brandussche Verlagsbuchhandlung (Poeschel & Trepte, Leipzig). 580 + [4] p. Első kiadás.
Jakob Elias Fromer (1865-1938) talmudista tudós, műfordító, újságíró, a berlini zsidó közösség könyvtárosa, asszimilációs nézetei miatt a századfordulón összetűzésbe került hitközségével. Judaisztikai munkássága az 1910-es évek végén fordult a talmudista hagyomány felé. Bibliofil kiadású Talmud-fordításunkat oldalszámozáson belül elhelyezett, színes, illusztrált címkép és díszcímlap nyitja.
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |