Gläser

Zahl der Lose: 468

Smetana Ágnes (1961-) Kehely plasztikus virág díszítéssel. Anyagában színezett, üvegszál ráillesztésekkel díszített, kézzel formázott hutaüveg. Jelzés nélkül, m: 19 cm  ///  "Smetana Ágnes üvegművész alkotásainak kiapadhatatlan inspiráló forrása a természet változatossága és gazdagsága. Tartózkodik a statikus és szabályos formáktól, munkáit organikus formák, melengető, üde színek jellemzik. A formába fúvott, hutakész üvegvázák felületét: pipacsok, magnóliák, liliomok, indák, levelek, bogyók plasztikusan kialakított kompozíciói díszítik, amelyek felidéznek számunkra virágos rétet és mezőt, a természet adta értékeket és érzéseket, mindazt a gyönyörűséget, mely az ember számára létszükség és mégis olykor oly távol kerülünk tőle. Alkotásait még izzó állapotban, különböző szemcsefinomságú színes üvegzúzalékkal (grézlivel) színezi, tehát tapasztalataira hagyatkozik, hiszen a vörösen izzó anyag csak lehűlése után mutatja meg igazi színeit. Az edények florális díszítményeit melegen feltett üvegszálakból, illetve üvegcseppekből alakította ki a művész. A vázák felülete finoman irizál."
12524.

Smetana Ágnes (1961-) Kehely plasztikus virág díszítéssel. Anyagában színezett, üvegszál ráillesztésekkel díszített, kézzel formázott hutaüveg. Jelzés nélkül, m: 19 cm

///

"Smetana Ágnes üvegművész alkotásainak kiapadhatatlan inspiráló forrása a természet változatossága és gazdagsága. Tartózkodik a statikus és szabályos formáktól, munkáit organikus formák, melengető, üde színek jellemzik. A formába fúvott, hutakész üvegvázák felületét: pipacsok, magnóliák, liliomok, indák, levelek, bogyók plasztikusan kialakított kompozíciói díszítik, amelyek felidéznek számunkra virágos rétet és mezőt, a természet adta értékeket és érzéseket, mindazt a gyönyörűséget, mely az ember számára létszükség és mégis olykor oly távol kerülünk tőle. Alkotásait még izzó állapotban, különböző szemcsefinomságú színes üvegzúzalékkal (grézlivel) színezi, tehát tapasztalataira hagyatkozik, hiszen a vörösen izzó anyag csak lehűlése után mutatja meg igazi színeit. Az edények florális díszítményeit melegen feltett üvegszálakból, illetve üvegcseppekből alakította ki a művész. A vázák felülete finoman irizál."

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimales Gebot:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
cca 1930/40 WMF Ikora váza, jelzés nélkül, alján kopottsággal, m: 26,5 cm
12525.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimales Gebot:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
Nagyméretű art deco ólomkristály asztalközép kínáló, minimális felületi sérüléssel, d: 40 cm, m: 14 cm
12526.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimales Gebot:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Szecessziós Art nouveau tejüveg teásdoboz. Maltsov gyár, Oroszország, ca 1900. Karaván tea. Ezüstözött fedél, a peremén felirattal. Száldíszítéses tejüveg. Hibátlan. 15 cm / Frosted glass tea box. Maltsov factory, Russia, ca 1900. Caravan tea. Silver-plated lid, with inscription on the rim. Frosted glass with thread decoration. Flawless. 15 cm
12527.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Palack. Száldíszítéses hutaüveg, cca 18-19. sz., hibátlan, m: 14 cm
12528.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
12529.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
12530.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
12531.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Horváth Zsófia (1977-): Asztaldísz. Jelzés nélkül, d: 20 cm
12532.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
"Savoy" váza. Finnország, Iittala gyár, Alvar Aalto (1898-1976) terve (1937), kétrétegű opálüveg, címkével jelzett, hibátlan, 15x13x12 cm /// "Savoy" vase. Finland, Iittala factory, design by Alvar Aalto (1898-1976) in 1937, double-layered opal glass, with label, flawless, 15×13×12 cm
12533.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00
Minimales Gebot:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Csillagövi jegyeket ábrázoló emlék pohár. Bíborpácolt üveg, metszett, aranyozott, minimális kopással 16 cm
12534.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Huta Szkła Tarnowiec, Słuczan-Orkusz Jerzy designer: Váza. Jelzés nélkül, anyagában színezett, hibátlan, m: 22 cm
12535.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimales Gebot:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen