1837 Farkas Ferenc (1786-1864) székesfehérvári kanonok (1838-tól nagyprépost) autográf aláírásával ellátott latin nyelvű egyházi okirat, viaszpecséttel, kisebb sérülésekkel
1843 A nyitrai székeskáptalan által kiállított egyházi okirat hiteles másolata, 7 beírt oldal, latin nyelven, Sárközy Károly, Pest vármegye főszolgabírája, illetve Halász Oszkár esküdt aláírásával, viaszpecsétekkel
1859 Napló bécsi utamból. Egy lány utazása anyjával Budapestről Bécsbe, először az Erzsébet gőzösön, utána kocsival, majd vasúttal, megemlítve útközbeni élményeit, részletesebben győri tartózkodásról ír, kézirat, 11 beírt oldal, szép állapotban.
1859 Pest, a Pest-Budai Kereskedelmi- és Iparkamara (Pest-Ofner Handels- und Gewerbekammer) német nyelvű levele az egri cs. kir. megyei törvényszék részére Diviaczky Antal egri vaskereskedő címbejegyzésének ügyében, aláírásokkal, dombornyomott fejléces papíron, hátoldalán magyar nyelvű feljegyzésekkel
1874 Lechner Károly (1850-1922) orvos, elmegyógyász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, Lechner Ödön építész testvérének szülészorvosi doktori diplomája. Pergamen, jó állapotban, függő viaszpecséttel. 1 Fl illetékbélyeggel Kautz Gyula ( 1829-1909) magyar közgazdász, jogi doktor, valóságos belső titkos tanácsos, Rupp János (1808-1881) orvos, egyetemi tanár, Balogh Kálmán (1835-1888) orvos, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja
1884. dec. 30. Majtis, (ma Jánkmajtis) Nagykéri Vállyi János (1826 nov. 24-. 1896 aug. 3.) országos képviselő és a szatmári református egyházmegye segédgondnokánal levele egy bizonyos Sándornak. Vállyi a szabadságharc alatt nemzetőrszázados az erdélyi hadjáratban. 1850. járásbiró, de a hűségi eskü követelése előtt lemondott A szatmári egyházmegye tanácsbirájává, majd segédgondnoka lett 1856-ban. Többek között ő is elutasította a 1859-es protestáns pátenst. A fehérgyarmati választó kerület 1861-ben országgyülési képviselőjévé választotta meg. Az egyházmegye 1882. ünnepelte meg gondnokának 25 éves jubileumát. Egy év múlva, 1883-ban Tisza Kálmán ellenében őt választották meg az egyházkerület főgondnokává. Magyar nyelvű irat.
1891 csetneki Jelenik Zaphiry Helén (1860-1936) zongorista, Liszt Ferenc tanítványának írt 3 db levél Teri nevű barátnőjétől. Egyenként két-három beírt oldalon
1898 Feltehetően Ferenc József uralkodásának 50. évfordulójára készített népi kerámia emlékkorsó "R 1848-1898" felirattal, az R betű feltehetően a Regierungszeit rövidítése, kis sérüléssel, m: 12 cm
1900-1904 Selmecbánya, M. Kir. Bányászati és Erdészeti Akadémia indexe, Örley István (1882-?) belényesi születésű erdész-hallgató részére, az iskola tanárainak aláírásaival, okmánybélyegekkel, 5 db magánvizsgálati bizonyítvánnyal, kis sérülésekkel, hajtásnyommal, 8 sztl. lev. + 5 sztl. lev.
cca 1900-1920 A ,,Hungária" Műtrágya, Kénsav és Vegyi Ipar Rt. új vízművének pneumatikus kútja (hossz- és keresztmetszet, alaprajz, stb.), nagyméretű, sokszorosított műszaki rajz, szakadásokkal, teljes méret: 48x189 cm
1904-1905 György Aladár (1844-1906) író, újságíró, kultúrpolitikus, műfordító, művelődéstörténész, a marxizmus egyik első magyar ismertetője 27 db saját kezűleg aláírt képeslapja