Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 123

1837 Farkas Ferenc (1786-1864) székesfehérvári kanonok (1838-tól nagyprépost) autográf aláírásával ellátott latin nyelvű egyházi okirat, viaszpecséttel, kisebb sérülésekkel
18152.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
1843 A nyitrai székeskáptalan által kiállított egyházi okirat hiteles másolata, 7 beírt oldal, latin nyelven, Sárközy Károly, Pest vármegye főszolgabírája, illetve Halász Oszkár esküdt aláírásával, viaszpecsétekkel
18153.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
1859 Napló bécsi utamból. Egy lány utazása anyjával Budapestről Bécsbe, először az Erzsébet gőzösön, utána kocsival, majd vasúttal, megemlítve útközbeni élményeit, részletesebben győri tartózkodásról ír, kézirat, 11 beírt oldal, szép állapotban.
18154.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
1859 Pest, a Pest-Budai Kereskedelmi- és Iparkamara (Pest-Ofner Handels- und Gewerbekammer) német nyelvű levele az egri cs. kir. megyei törvényszék részére Diviaczky Antal egri vaskereskedő címbejegyzésének ügyében, aláírásokkal, dombornyomott fejléces papíron, hátoldalán magyar nyelvű feljegyzésekkel
18155.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1874 Lechner Károly (1850-1922) orvos, elmegyógyász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, Lechner Ödön építész testvérének szülészorvosi doktori diplomája. Pergamen, jó állapotban, függő viaszpecséttel. 1 Fl illetékbélyeggel Kautz Gyula ( 1829-1909) magyar közgazdász, jogi doktor, valóságos belső titkos tanácsos, Rupp János (1808-1881) orvos, egyetemi tanár, Balogh Kálmán (1835-1888) orvos, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja
18156.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25
Minimales Gebot:
50 000 HUF
50 000 60 000 70 000
1884. dec. 30. Majtis, (ma Jánkmajtis) Nagykéri Vállyi János (1826 nov. 24-. 1896 aug. 3.) országos képviselő és a szatmári református egyházmegye segédgondnokánal levele egy bizonyos Sándornak. Vállyi a szabadságharc alatt nemzetőrszázados az erdélyi hadjáratban. 1850. járásbiró, de a hűségi eskü követelése előtt lemondott A szatmári egyházmegye tanácsbirájává, majd segédgondnoka lett 1856-ban. Többek között ő is elutasította a 1859-es protestáns pátenst. A fehérgyarmati választó kerület 1861-ben országgyülési képviselőjévé választotta meg. Az egyházmegye 1882. ünnepelte meg gondnokának 25 éves jubileumát. Egy év múlva, 1883-ban Tisza Kálmán ellenében őt választották meg az egyházkerület főgondnokává. Magyar nyelvű irat.
18157.

1884. dec. 30. Majtis, (ma Jánkmajtis)
Nagykéri Vállyi János (1826 nov. 24-. 1896 aug. 3.) országos képviselő és a szatmári református egyházmegye segédgondnokánal levele egy bizonyos Sándornak. Vállyi a szabadságharc alatt nemzetőrszázados az erdélyi hadjáratban.
1850. járásbiró, de a hűségi eskü követelése előtt lemondott
A szatmári egyházmegye tanácsbirájává, majd segédgondnoka lett 1856-ban. Többek között ő is elutasította a 1859-es protestáns pátenst. A fehérgyarmati választó kerület 1861-ben országgyülési képviselőjévé választotta meg.
Az egyházmegye 1882. ünnepelte meg gondnokának 25 éves jubileumát. Egy év múlva, 1883-ban Tisza Kálmán ellenében őt választották meg az egyházkerület főgondnokává. Magyar nyelvű irat.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
1891 csetneki Jelenik Zaphiry Helén (1860-1936) zongorista, Liszt Ferenc tanítványának írt 3 db levél Teri nevű barátnőjétől. Egyenként két-három beírt oldalon
18158.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1898 Feltehetően Ferenc József uralkodásának 50. évfordulójára készített népi kerámia emlékkorsó "R 1848-1898" felirattal, az R betű feltehetően a Regierungszeit rövidítése, kis sérüléssel, m: 12 cm
18159.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
1900-1904 Selmecbánya, M. Kir. Bányászati és Erdészeti Akadémia indexe, Örley István (1882-?) belényesi születésű erdész-hallgató részére, az iskola tanárainak aláírásaival, okmánybélyegekkel, 5 db magánvizsgálati bizonyítvánnyal, kis sérülésekkel, hajtásnyommal, 8 sztl. lev. + 5 sztl. lev.
18160.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimales Gebot:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
cca 1900-1920 A ,,Hungária" Műtrágya, Kénsav és Vegyi Ipar Rt. új vízművének pneumatikus kútja (hossz- és keresztmetszet, alaprajz, stb.), nagyméretű, sokszorosított műszaki rajz, szakadásokkal, teljes méret: 48x189 cm
18161.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1902 Kossuth Lajos születésnapjának 100. évfordulójára tartott istentisztelet belépőjegye a Deák téri templomba.
18162.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
1904-1905 György Aladár (1844-1906) író, újságíró, kultúrpolitikus, műfordító, művelődéstörténész, a marxizmus egyik első magyar ismertetője 27 db saját kezűleg aláírt képeslapja
18163.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen