A Pannonhalmi Főapátságról készített egyedi album, 17 db beragasztott fotóval/képeslappal, zsinórfűzéses papírkötésben, helyenként sérülésekkel, egy kijáró lappal, 15x21 cm
Samuel Bourne (1834-1912): Burma, Mandalay / Iravadi folyo, Shepherd & Robertson Co. Kétoldalas albumin fotó kartonon. Jelzett Cholnoky Jenő földrajztudós és utazó feliratozásával 38x30 cm /
Samuel Bourne (1834-1912): Burma, Mandalay, Ship of the ruler / Iravadi river next to Promei. Shepherd & Robertson. Double sided albumen photo on cardboard Signed. With captions by geographer and traveler Jenő Cholnoky 38x30 cm
cca 1900 Therapia a Boszporusz mellett Loreley német hajóállomás / Boszporusz halászó állvány kétoldalas fotó kartonon Sébah & Joaillier jelzett felvétele magyar utazó feliratozásával 36x30 cm /
cca 1900 Therapia near Bosphore / Fishing station double sided photo by Sébah & Joaillier with Hungarian traveler's caption 36x30 cm
India, Gválijar (Gwalior) Fort Ihansi / Régi híd maradványa, Shepherd & Robertson Co. Kétoldalas albumin fotó kartonon. Cholnoky Jenő földrajztudós és utazó feliratozásával 38x30 cm /
India, Hwalior, Fort Ihansi / Old bridge. Shepherd & Robertson. Double sided albumen photo on cardboard Signed. With captions by geographer and traveler Jenő Cholnoky 38x30 cm
Samuel Bourne (1834-1912): India, Kanpur emlékmű / Allahabad lóverseny tér. Shepherd & Robertson Co. Kétoldalas albumin fotó kartonon Cholnoky Jenő földrajztudós és utazó feliratozásával 38x30 cm /
Samuel Bourne (1834-1912): India, Cawnpore / Allahabad. Shepherd & Robertson. Double sided albumen photo on cardboard with captions by geographer and traveler Jenő Cholnoky