1919 Cserni József vörösterrorista és társai pere, a magyar Vörös Hadsereg a Felvvidéken, 4 db azonosításra váró fotó a Tanácsköztársaság idejéből. Későbbi nagyítás 18x12 cm, 24x18 cm
cca 1960-1968 Gulácsi Sándor labdarúgó edző fotóhagyatéka, a végén ismert labdarúgókkal is, Dálnoki, Puskás Öcsi...stb. De benne képeslapok, újságkivágások, meghívók, oklevelek ...stb. Spirálfűzött füzetbe ragasztva, változó állapotban, foltos borítóval, 38 sztl. lev.
1899 Bene (Berényi) Ida (1880-1951) és Juhász Béla (1874-1967) miskolci földbirtokos esküvői portréi, 2 db. Színezett, festett fotó, jelzés nélkül. Üvegezett fakeretben. 65x49 (x2) cm
René-Louis Lafforgue (1928-1967) francia színész fotója, Paris, Pathé Marconi, üvegezett fa keretben, paszpartuban, sérült üvegezett keretben, 21x16 cm, keret: 35x28 cm
cca 1911 Áchim L. András (1871-1911) szlovák származású parasztpárti politikus portréja, fotó kartonon, a karton sérült, foltos, 10,5x7,5 cm, teljes méret: 21,5x17 cm
1911 májusában Áchim nézeteltérésbe keveredett egyik politikai ellenfelével, Zsilinszky Endrével, akinek két fia, (Bajcsy-)Zsilinszky Endre és Zsilinszky Gábor behatolt Áchim lakásába, ahol egy verekedéssé fajult szóváltás közben két pisztolylövéssel megsebesítették; a súlyos hasüregi sérülésekbe Áchim másfél nappal később belehalt.
1924 Dohnányi Ernő (1877-1960) zeneszerző és felesége Galafrés Elza (1879-1977) színésznőt és rokonságukat ábrázoló fotó hagyaték. 22 db vizitkártya, kabinetfotó, fotólap. Az 1880-as évektől Galafrés egészen öreg koráig és 3. férjéig.