Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

1 800 2 000 2 400

Rufpreis:

1 800 HUF
4,88 EUR, 5,63 USD

Minimales Gebot:

1 800 HUF

Beschreibung:

Büchner, [Ludwig] Lajos: Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László.
Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p.
Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról.
Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF