Bücher: Sci-fi, Fantasy, und Rollenspiel Bücher

Zahl der Lose: 6

Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papírkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.    Thea von Harbou (1888?1954) német írónő és forgatókönyvíró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) című némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészítve készült, így a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai. A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsősorban képi eszközökkel jelenik meg, így a mű önálló irodalmi értékkel is bír. A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtői értékkel bíró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklődők számára.
24240.

Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papírkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.

Thea von Harbou (1888?1954) német írónő és forgatókönyvíró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) című némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészítve készült, így a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai.
A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsősorban képi eszközökkel jelenik meg, így a mű önálló irodalmi értékkel is bír.
A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtői értékkel bíró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklődők számára.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimales Gebot:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
4 db tudományos-fantasztikus képregény: Eltűnt világ (Jurassic park), Tamadás a Föld ellen, A neutron gyilkosságok, A Triton gyilkosságok. Képregényfüzet. Korcsmáros Pál rajzaival. Bp., Ifjúsági Lapkiadó Vállalat, Kiadói tűzött papírkötések, jó állapotban
24241.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Isaac Asimov: Asimov teljes Alapítvány - Birodalom - Robot Univerzuma. Encyclopedia Galactica 2. köt. Ford.: Füssi-Nagy Géza, Hajdú Gábor, F. Nagy Piroska. Szeged, 2002, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
24242.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Isaac Asimov: Asimov teljes Alapítvány - Birodalom - Robot Univerzuma. Encyclopedia Galactica 1. köt. Ford.: Baranyi Gyula, Bihari György, et alii. Szeged, 2002, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
24243.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
ca 1982 Ben Hur képregény, kitöltött keresztrejtvénnyel. Ifjúsági Lapkiadó Vállalat - MOKÉP Korcsmáros Pál rajzaival
24244.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Benoit, Pierre: Atlantis. Bp., Dick Manó. Kiadói papírkötés ragasztott, kopottas állapotban.
24245.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen