Es ist zu lizitieren
22525.
Bücher: Geschichte
3 200 HUF
8,67 EUR, 10,00 USD
3 200 HUF
Schandl Károly:
Károlyi Sándor gróf és a magyar föld.
Budapest, 1908. Magyar Gazdaszövetség - Stephaneum Nyomda Rt. 1 t. (címkép) + 71 + [1] p. + 1 t. Egyetlen kiadás.
Schandl Károly (1882-1972) agrárpolitikus, lapszerkesztő, a gazdaszövetség szervezője. Rövid tanulmányában a hitelezési nehézségekkel küzdő magyar agrárium utolsó 30 évének helyzetét tekinti át, és üdvözli Károlyi Sándor (1831-1906) politikus szövetkezetalapítási tevékenységét.
A címlapon és a belív egy oldalon régi gyűjteményi bélyegzés, az enyhén sérült első előzéken és az első kötéstáblán régi katalóguscímke. Könyvtári duplum.
BOEH V, 7185.
Poss.: Az Országos Kaszinó könyvtára.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |