Es ist zu lizitieren
22532.
Bücher: Geschichte
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Pór Antal:
Aeneas Sylvius, II. Pius pápa. Élet- és korrajz.
Budapest, 1880. Szent-István-Társulat (Athenaeum Rt. ny.) VI + [6] + 384 p. Egyetlen kiadás.
Pór Antal (1834-1911) történész, egyháztörténész, pozsonyi kanonok, egyházkerületi tanfelügyelő. Korrajzba ágyazott életrajza Enea Silvio Piccolomini olasz humanista (1405-1464), a II. Pius néven egyházfővé választott reneszánsz pápa története; egyben a reneszánsz karrierutak és a Mátyás korabeli európai politika nagyívű rajza.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, az első előzéken gyűjteményi könyvjegy. Néhány oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a sorozatcímlapon apró sérülés.
(Házi könyvtár, XXXIII. kötet.)
Poss.: A Szent Ágoston Egylet könyvtára.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |