Es ist zu lizitieren
22495.
Bücher: Geschichte
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Három klasszikus latin történetírói munka kolligátuma Karl Tauchner lipcsei könyvkiadó javított kiadásában (1828-1829).
Cornelius Nepos:
Vitae excellentium imperatorum cum fragmentis. Ad optimorum librorum fidem adcuravit C. H. Weise.
[Lipcse] Lipsiae, 1828. Sumtibus et typis Caroli Tauchnitii. VI +132 p.
Elékötve:
Velleius Paterculus, Marcus:
Historiae Romanae Libri duo. Brevibus notis adiectis et indice rerum.
[Lipcse] Lipsiae, 1829. Sumtibus et typis Caroli Tauchnitii. [2] + 158 p.
Hozzákötve:
Annaeus Florus, Lucius:
Epitome Rerum Romanorum. Ad optimorum librorum fidem emendationesque recentissimas expressa.
[Lipcse] Lipsiae, 1829. Sumtibus et typis Caroli Tauchnitii. [4] + 116 p.
A latinoktatás céljaira kiadott, javított szövegű klasszikus történetírói kolligátumunk három klasszikus auktor fontos műveit adja közre. Első szerzőnk Cornelius Nepos (Kr. e. 100 - Kr. e. 27), a kései köztársaság korának történetírója, aki neves görög és római hadvezérek és diktátorok tetteit sorolja fel. Következő szerzőnk a római aranykorban alkotó Marcus Velleius Paterculus (Kr. e. 19 - Kr. u. 31), műve a római történet egészét fogja át Trója elesésétől Augustus császárig. Kolligátumunk záró műve Lucius Annaeus Florus (Kr. u. 74 - Kr. u. 147) munkája. A Hadrianus és Antonius Pius császárok korában alkotó ezüstkori történész nagy erőkkel próbálja bizonyítani, hogy a Római Birodalom a császárkor első évszázadának zűrzavarai után megfiatalodva, megújulva és új erőre kapva várhatja következő évszázadok kihívásait.
Enyhén kopott korabeli vászonkötésben, színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |