Es ist zu lizitieren
24265.
Bücher: Andere kuriositäten
12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 HUF
[Navarrai Margit] Margareta, Königin von Navarra: Das Heptameron, oder Die Erzählungen der Königin Margareta von Navarra. (Számozott.) Eingeleitet, übersetzt, & mit Anmerkungen versehen von Alfred Semerau. Mit 74 Vollbildern, 144 Titel & Schlussvignetten von Freudenberg & B. A. Duncker. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.]
München, 1909. Georg Müller (Buchdruckerei von Georg Müller & Sohn). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [2] + XXII + [20] + 460 p. + 31 t.; [4] + [461]-971 + [1] p. + 42 t. Első teljes német kiadás.
Könyvgyűjtők számára összesen 850 példányban megjelent, számozott bibliofil kiadás. Kolofon: "Dieses Werk wurde im Auftrage von Georg Müller in München in einer einmaligen Auflage von 850 in der Presse numerierten Exemplaren. 50 Exemplare wurden auf echt van Geldern Bütten abgezogen. Titel und Einband nach Entwürfen von Paul Renner. Dieses Exemplar trägt die Nummer 795."
A XVI. századi francia koronás fő, Navarrai Margit reneszánsz életörömöt sugárzó, vérbő novellagyűjteményét a pornográf irodalom terjesztésével megvádolt, börtönbüntetéssel sújtott Alfred Semerau (1874-1958) müncheni irodalmár fordította le. Gazdagon illusztrált reneszánsz történetgyűjteményünk szövegét finoman erotikus metszetek kísérik. Kötetünk tipográfiáját és kötését Paul Renner német könyvművész tervezte.
(Perlen älteren romanischer Prosa. Band XI-XII.)
Egységes, díszesen aranyozott gerincű kiadói félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |