Es ist zu lizitieren
24425.
Bücher: Andere kuriositäten
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 200 HUF
Mann, Thomas:
A törvény. Fordította Vajda Endre. (Számozott.)
(Budapest), 1958. Magyar Helikon Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 172 + [4] p. Egyetlen bibliofil kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Az Új Elzevír könyvtár második köteteként Thomas Mann "Das Gesetz" című kisregényének magyar fordítását nyújtjuk át az olvasónak. A magyar szöveget a német nyelvű eredetivel (Thomas Mann Gesammelte Werke in 12 Banden, Band IX., Aufbau-Verlag, Berlin, 1956) Vajda Gábor vetette egybe. Az utószót Heller Ágnes írta. Az eredeti fametszeteket Drahos István készítette. Felelős szerkesztő: Geréb Béláné. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Megjelent 13,550 példányban, ebből 8300 példány egészvászon kötésben, 4100 példány félbőrkötésben, 1150 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 49. számú példány."
(Új Elzevir könyvtár.)
Aranyozott, álbordás kiadói bőrkötésben, felül színes festésű lapszélekkel, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |