Es ist zu lizitieren
24287.
Bücher: Andere kuriositäten
8 000 HUF
21,68 EUR, 25,00 USD
8 000 HUF
Flögel, Karl Friedrich - Bauer, Max:
Geschichte des Grotesk-Komischen. Ein Beitrag zur Geschichte der Menschheit. Mit 73 Bildbeigaben. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.]
München, 1914. Verlegt bei Georg Müller (Buchdruckerei M. Müller und Sohn). XIII + [1] + 416 + [4] p. + 73 t.; [6] + 399 + [1] p. + 62 t. (ebből egy dupla oldalas).
Karl Friedrich Flögel (1729-1788) német kultúrfilozófus, esztéta komikumról írt könyve 1788-ban jelent meg. Az eredeti mű áttekintette a komikus színpad történetét és hagyományait. A művet 1914-ben a kalandregényeiről és ismeretterjesztő írásairól neves német újságíró, Max Bauer (1861-1932) jelentősen bővítette, a színházi és bábszínházi komikum történetét a jelenkorig vezetve. Az újjáalkotott komikumtörténeti munka a szerkesztő által nagyra tartott varieté, kabaré és filmkomédia történetébe is beavat.
Hayn-Got. IX, 185.
Egységes, aranyozott, enyhén sérült, javított gerincű kiadói pergamenkötésben. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |