Es ist zu lizitieren
10010.
516. Gemalde, Plakat, ex libris Auktion
Gemälde und Grafiken
260 000 HUF
704,61 EUR, 812,50 USD
260 000 HUF
Szenes András, André Szenes (1895-1957): Chaqu' un son gout (Erotikus-pornográf album 14 db grafikával), 1930 körül. Hidegtű, papír, egy kivételével mindegyik jelzett. Kiadói, sérült papírmappában. Egyes lapok szélén apró szakadásokkal, sérülésekkel, ázásnyomokkal. Egy lap hiányzik (15 db grafikával lenne teljes). 15x13,5 és 18×22 cm. Szenes András eredetileg okleveles építészként végzett a budapesti Műegyetemen, de hamar a festészet felé fordult. Tanulmányait Fényes Adolfnál kezdte, majd Szolnokon és Münchenben képezte magát tovább. Szenes András első kiállítása 1924-ben volt, melyet több hazai és külföldi követett. Tagja volt a KUT (Képzőművészek Új Társasága) csoportnak, amelynek kiállításain rendszeresen részt vett. Egyik franciaországi tartózkodása alatt készült az árverésünkön szereplő mappa, amely erotikus fantáziájával a kor polgári-konzervatív ízlését meghaladta. A mappa egy másik példánya Nicholas Salgo korábbi magyar származású budapesti amerikai nagykövet gyűjteményében található. Rendkívül ritka, tudomásunk szerint korábban mappaként nem szerepelt árverésen!
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |