Es ist zu lizitieren
10006.
516. Gemalde, Plakat, ex libris Auktion
Gemälde und Grafiken
400 000 HUF
1 084,01 EUR, 1 250,00 USD
420 000 HUF
Karlovszky Bertalan (1858-1938): Juwelier Géza szőnyegkereskedő portréja, 1921. Olaj, fatábla. Jelezve jobbra lent: Karlovszky Bertalan 1921. Dekoratív, kissé sérült fakeretben. 61x47,5 cm. A budapesti szőnyegkereskedő a XIX. sz végének és a XX. sz. első felének népszerű portréfestőjével, Karlovszky Bertalannal örökíttette meg magát. A kárpátaljai, munkácsi születésű későbbi festő az 1870-es évek közepén a budapesti kadétiskolában kezdte karrierjét, az ott készített rajzaival felhívta magára a figyelmet és egyik felettese eltanácsolta a katonai pályáról. Karlovszky a budapesti Mintarajziskolába iratkozott be először, majd elment tanulni Münchenbe Benczúr Gyulához az Akadémiára, utóbbi csak 1883-ban tért vissza Budapestre mint az újonnan alapított Mesteriskola igazgatója. Bajorország fővárosában négy évig tartózkodott és utána Párizsba utazott, ahol Munkácsy Mihály mellett képezte magát és a francia fővárosban kivívta a közönség érdeklődését. Hazatérte után a portréfestészettel kereste meg a kenyerét és ezen területen mesteri módon működött, amelyről az árverésünkön szereplő festménye is tanúbizonyságot tesz.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |