Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

420 000 500 000 550 000

Rufpreis:

400 000 HUF
1 084,01 EUR, 1 250,00 USD

Minimales Gebot:

420 000 HUF

Beschreibung:

Karlovszky Bertalan (1858-1938): Juwelier Géza szőnyegkereskedő portréja, 1921. Olaj, fatábla. Jelezve jobbra lent: Karlovszky Bertalan 1921. Dekoratív, kissé sérült fakeretben. 61x47,5 cm. A budapesti szőnyegkereskedő a XIX. sz végének és a XX. sz. első felének népszerű portréfestőjével, Karlovszky Bertalannal örökíttette meg magát. A kárpátaljai, munkácsi születésű későbbi festő az 1870-es évek közepén a budapesti kadétiskolában kezdte karrierjét, az ott készített rajzaival felhívta magára a figyelmet és egyik felettese eltanácsolta a katonai pályáról. Karlovszky a budapesti Mintarajziskolába iratkozott be először, majd elment tanulni Münchenbe Benczúr Gyulához az Akadémiára, utóbbi csak 1883-ban tért vissza Budapestre mint az újonnan alapított Mesteriskola igazgatója. Bajorország fővárosában négy évig tartózkodott és utána Párizsba utazott, ahol Munkácsy Mihály mellett képezte magát és a francia fővárosban kivívta a közönség érdeklődését. Hazatérte után a portréfestészettel kereste meg a kenyerét és ezen területen mesteri módon működött, amelyről az árverésünkön szereplő festménye is tanúbizonyságot tesz.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : kni

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF