Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

6 000 7 000 8 000

Rufpreis:

6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD

Minimales Gebot:

6 000 HUF

Beschreibung:

[Folyóirat] Könyvtári Szemle. Könyvtárak, olvasók és könyvgyűjtők havi értesítője. Szerkesztette: Kőhalmi Béla. III. évfolyam, 1-12. szám. (1915. január - 1915. december).
Budapest, 1915. Lantos A. könyvkereskedése. [4] + 224 p. + 1 t.
A Kőhalmi Béla által szerkesztett Könyvtári Szemle 1913-1917 között jelent meg. Hasábjain könyvtárügyi szakcikkek, nyomdászat- és olvasástörténeti ismeretterjesztő cikkek, bibliofil hírek sorakoztak.
A tartalomból: Szabó Ervin: Az európai kultúrközösség a háború után. Az új városi könyvtár Debrecenben -- Gárdonyi Albert: Könyvcenzúra és a ritka könyvek -- Haraszti Károly: A pesti nyomdák a 19. század első felében -- Rexa Dezső: A pápai főiskola könyvtára 1843-ban -- Kacziány Géza: Könyvtáraink károsodása 1849-ben -- Dienes László: Walter Hoffmann könyvtárügyi törekvései -- Walter Hoffmann: A könyvkölcsönzés hét parancsolata -- Kremmer Dezső: Horánszky Lajos könyvtára -- Dienes László: Könyvtárak és a békemozgalom.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF