Schiffe Plattensee

Zahl der Lose: 13

Szabó Tamás (szerk.): Nagy Balaton-köynv. A '60-as, '70-es, '80-as évek képeivel. Kecskemét, MezőHír Média Kft. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
17479.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Bittner Sándor: Bakonyi triász-lamellibranchiaták. [A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék: A Balatonmellék paleontológiája II. köt. 3. rész.] Bp., 1901, Hornyánszky Viktor, 97+1 p.+IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal, kőnyomatú képtáblák) t. Átkötött modern félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
17480.

Bittner Sándor: Bakonyi triász-lamellibranchiaták. [A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék: A Balatonmellék paleontológiája II. köt. 3. rész.]
Bp., 1901, Hornyánszky Viktor, 97+1 p.+IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal, kőnyomatú képtáblák) t. Átkötött modern félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.

Rufpreis:
6 000 HUF

A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geológiája. Geofizikai függelék. I-III. szakasz. Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága. I. köt.: Ingamérések. Sterneck Róberttől.; II. köt.: A Balaton nívófelülete s azon a nehézség változásai. Báró Eötvös Lórándtól.; III. köt.: 1901 nyarán végzett földmágnességi mérések. Steiner Lajostól. Egy térképpel, 33 ábrával és számos táblázattal.; Bp., 1908, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 2+28+2 p.+1 (kihajtható térkép) t.;+61+1;+2+27+1 p. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, régi bélyegzéssel, jó állapotban.
17481.

A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geológiája. Geofizikai függelék. I-III. szakasz. Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága.
I. köt.: Ingamérések. Sterneck Róberttől.;
II. köt.: A Balaton nívófelülete s azon a nehézség változásai. Báró Eötvös Lórándtól.;
III. köt.: 1901 nyarán végzett földmágnességi mérések. Steiner Lajostól. Egy térképpel, 33 ábrával és számos táblázattal.;
Bp., 1908, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 2+28+2 p.+1 (kihajtható térkép) t.;+61+1;+2+27+1 p. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, régi bélyegzéssel, jó állapotban.

Rufpreis:
6 000 HUF

A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék I-VIII. rész. [Egy kötetben.] Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága. I. rész: Laczkó Dezső: Veszprém városának és tágabb környékének geológiai leírása.; II. rész: Vitális István: A balatonvidéki bazaltok.; III. rész: Schafarzik Ferenc: A Balatonfelvidéken és a déli Bakonyban található régibb erupciós kőzetek és néhány szedimentum kőzettani vizsgálata.; IV. rész: Sommerfeldt, Ernst: A déli Bakony bazaltos kőzetein eszközölt petrográfiai-kémiai vizsgálatok.; V. rész.: Melczer Gusztáv: A Balatonfenék homokjairól.; VI. rész: Treitz Péter: A Balaton-tó fenékiszapjának és altalajának fizikai alakulása és ásványtani összetétele.; VII. rész: Emszt Kálmán: A Balaton fenékiszapjának és altalajának chemiai alkata.; VIII. rész: Emszt Kálmán-Horváth Béla-Ilosvay Lajos-Szinyei Merse Zsigmond: Balatonmelléki kőzetek, vizek és gáz chemiai elemzése. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. I. köt. A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész. A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Bp., 1911, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 6+189+5 p.+ 1 (kétlapos) t. + 2 (színes, kihajtható geológiai térképek: Veszprém város környékének részletes geologiai térképe, Veszprém város részletes geologiai térképe ) t.;+4+169+1 p.+2 (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+2;+2+13+3+;+2+16+2+17-18;+2+2;+2+18 p.+XI (táblázatok) t.;+16+2+17+3 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, névbejegyzéssel, jó állapotban.
17482.

A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék I-VIII. rész. [Egy kötetben.] Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága.
I. rész: Laczkó Dezső: Veszprém városának és tágabb környékének geológiai leírása.;
II. rész: Vitális István: A balatonvidéki bazaltok.;
III. rész: Schafarzik Ferenc: A Balatonfelvidéken és a déli Bakonyban található régibb erupciós kőzetek és néhány szedimentum kőzettani vizsgálata.;
IV. rész: Sommerfeldt, Ernst: A déli Bakony bazaltos kőzetein eszközölt petrográfiai-kémiai vizsgálatok.;
V. rész.: Melczer Gusztáv: A Balatonfenék homokjairól.;
VI. rész: Treitz Péter: A Balaton-tó fenékiszapjának és altalajának fizikai alakulása és ásványtani összetétele.;
VII. rész: Emszt Kálmán: A Balaton fenékiszapjának és altalajának chemiai alkata.;
VIII. rész: Emszt Kálmán-Horváth Béla-Ilosvay Lajos-Szinyei Merse Zsigmond: Balatonmelléki kőzetek, vizek és gáz chemiai elemzése.
A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. I. köt. A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész. A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája.
Bp., 1911, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 6+189+5 p.+ 1 (kétlapos) t. + 2 (színes, kihajtható geológiai térképek: Veszprém város környékének részletes geologiai térképe, Veszprém város részletes geologiai térképe ) t.;+4+169+1 p.+2 (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+2;+2+13+3+;+2+16+2+17-18;+2+2;+2+18 p.+XI (táblázatok) t.;+16+2+17+3 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, névbejegyzéssel, jó állapotban.

Rufpreis:
10 000 HUF

1915 A Duna Passautól a Fekete tengerig. Első Cs. Kir. Szab. Duna-Gőzhajózási Társaság (DDSG). Fekete-fehér fotókkal illusztrált ismertető kiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült, viseltes borítóval és gerinccel, helyenként foltos, tulajdonosi bejegyzéssel, mellékletek nélkül, 160 p.
17483.

Rufpreis:
800 HUF

Becske Ödön: Kishajók szerkesztése és építése. Bp., 1976, Műszaki. 2. kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
17484.

Rufpreis:
2 800 HUF

Marjai Imre 2 könyve:  Hajómodellezés. Bp., 1980, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötésben.; Készítsünk hajómodellt! Hobbi sorozat. Bp., 1987, Móra Ferenc. Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel, 3 db melléklettel. Kiadói papírkötés.;
17485.

Marjai Imre 2 könyve:
Hajómodellezés. Bp., 1980, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötésben.;
Készítsünk hajómodellt! Hobbi sorozat. Bp., 1987, Móra Ferenc. Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel, 3 db melléklettel. Kiadói papírkötés.;

Rufpreis:
2 000 HUF

17486.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Scharnow, Ulrich: Seefahrt. Transpress Lexikon. Berlin, VEB Verlag. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
17487.

Rufpreis:
800 HUF

Entz Géza - Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942, Kir. M. Természettudományi Társulat, VIII+366 p.+ XLIV (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé foltos gerinccel.
17488.

Rufpreis:
4 000 HUF

Modelli Sergal, Galeone Elisabettiano, hajómodell tervrajzok, 9 db nagyméretű tervrajz + többnyelvű útmutató füzet, kissé sérült, foltos kiadói mappában
17489.

Rufpreis:
1 800 HUF

1988 Jachtnapló, Jeney Zoltán "HAVA-RIA" nevű jachtja, néhány oldalon bejegyzésekkel
17490.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF