Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 132

1660 Gyulaffy László gróf, marosszéki főtiszt? magyar nyelvű levele saját gyűrűspecsétjével "Ladis Giulafi D. R. " Almássy Mária földügyében
16163.

Rufpreis:
10 000 HUF
18

ca 1680 Tatára Esterházy Ferencnek írt magyar nyelvű levél egy rab előállíttatása ügyében Ménfőről . borítékkal
16164.

Rufpreis:
8 000 HUF

1700 Rendelet a katonai végrehajtások felfüggesztéséről, valamint a polgári végrehajtási eljárás elismeréséről, Conrad ... császári tanácsos által aláírásával, 6 db címeres, papírfelzetes viaszpecséttel elküldve
16165.

Rufpreis:
6 000 HUF

1721 Ardanócz / Árdánfalva, Felvidék (Ardanovce, SK) tanuvallomások Csery Imre hatalmaskodásairól. Csery Imre (1686-1728) ezreskapitány , nyitra megyei birtokos, a Rákóczi szabadságharcban, Bercsényi kinevezi lovaskapitánynak, 1705-1710 között Bercsényi generál adjutánsa 21 magyar nyelven beírt kézzel írt oldalon gyűrüspecsétekkel
16166.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
23

1722 monyorókeréki gróf Erdődy Antal (1684-1744) egri püspök által írt levél testvérének Monyorókeréki gróf  Erdődy László Ádám (1679-1736.) nyitrai megyés püspöknek hivatalos ügyekben 4 beírt oldalon, autográf aláírásával
16167.

Rufpreis:
12 000 HUF

1775 Csókfalvához (Marosszék, Erdély) fűződő irat, Szántó és Roffai családok tagjainak említésével, 13 beírt oldal, magyar és latin nyelven, néhány kissé sérült, foltos lappal
16168.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

1785 Az erdélyi, Doboka megyebeli Morvay és Szilágyi családdal kapcsolatos családtörténeti iratok: nemességigazoláshoz szükséges dokumentumok, tanuvallomások, az Ung vármegyei közgyűlés és szervek iratai Carolus Heimbucher aláírásával 5 db okmány, levél, igazolás
16169.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

XIX. sz. eleje, közepe. 1237-1295-es Oklevélkivonatok gyűjteménye Ivánka fiai, Tamás és András Árpád-kori okleveleiből. A 19. századi másolat 26 oklevél kivonatát őrízte meg a 1237--1295 közötti időszakból. Többségük káptalani oklevelek (nyitrai, esztergomi), de találhatóak benne IV. Béla, V. István, (Kun) Erzsébet királyné IV. László és III. András által kiadott oklevelek is. Földrajzilag az iratok Nyitra vármegyei településeket fednek le: Fűss, Mánya, Apáti, Szolgyőr (ma mind Szlovákiában találhatóak meg: Trávnica, Maňa, Nitranszka Opatovcze, Posádka) A szövegek ismeretlen másolója tudományos igénnyel végezte el a gyűjtést, ugyanis ugyanazzal a kézzel, de más íróeszközzel megjegyzetelte a gyűjteményt. A végére családfát készített, illetve megjegyzetelte munkáját: említi Fejér György Codex diplomatiscusát, Lehoczky András genealógus és Bél Mátyás és Wenzel Gusztáv munkáit is.  Számos a korabeli gyűjteményekben nem szereplő oklevél kivonatának korabeli első feldolgozásával.    Early to mid-19th century. Collection of extracts from 1237-1295 from the Árpád-era charters of Ivánka's sons, Tamás and András. The 19th-century copy preserved extracts from 26 charters from the period between 1237-1295. Most of them are chapter charters (Nytra, Esztergom), but it also contains charters issued by Béla IV, Stephen V, Queen Elizabeth (Cuneate) László IV and András III. Geographically, the documents cover the settlements of Nitra County: Fűss, Mánya, Apáti, Szolgyőr (today all of them are in Slovakia: Trávnica, Maňa, Nitranszka Opatovcze, Posádka) The unknown copyist of the texts collected them with scientific intent, as he annotated the collection with the same hand but with a different writing instrument. At the end, he made a family tree and annotated his work: he mentions György Fejér's Codex diplomatiscus, the genealogist András Lehoczky and the works of Mátyás Bél and Gusztáv Wenzel. With the first contemporary processing of extracts from many documents not included in contemporary collections.
16170.

XIX. sz. eleje, közepe. 1237-1295-es Oklevélkivonatok gyűjteménye Ivánka fiai, Tamás és András Árpád-kori okleveleiből. A 19. századi másolat 26 oklevél kivonatát őrízte meg a 1237--1295 közötti időszakból. Többségük káptalani oklevelek (nyitrai, esztergomi),
de találhatóak benne IV. Béla, V. István, (Kun) Erzsébet királyné IV. László és III. András által kiadott oklevelek is. Földrajzilag az iratok Nyitra vármegyei településeket fednek le: Fűss, Mánya, Apáti, Szolgyőr (ma mind Szlovákiában találhatóak meg: Trávnica, Maňa, Nitranszka Opatovcze, Posádka) A szövegek ismeretlen másolója tudományos igénnyel végezte el a gyűjtést, ugyanis ugyanazzal a kézzel, de más íróeszközzel megjegyzetelte a gyűjteményt. A végére családfát készített, illetve megjegyzetelte munkáját: említi Fejér György Codex diplomatiscusát, Lehoczky András genealógus és Bél Mátyás és Wenzel Gusztáv munkáit is.
Számos a korabeli gyűjteményekben nem szereplő oklevél kivonatának korabeli első feldolgozásával.

Early to mid-19th century. Collection of extracts from 1237-1295 from the Árpád-era charters of Ivánka's sons, Tamás and András. The 19th-century copy preserved extracts from 26 charters from the period between 1237-1295. Most of them are chapter charters (Nytra, Esztergom), but it also contains charters issued by Béla IV, Stephen V, Queen Elizabeth (Cuneate) László IV and András III. Geographically, the documents cover the settlements of Nitra County: Fűss, Mánya, Apáti, Szolgyőr (today all of them are in Slovakia: Trávnica, Maňa, Nitranszka Opatovcze, Posádka) The unknown copyist of the texts collected them with scientific intent, as he annotated the collection with the same hand but with a different writing instrument. At the end, he made a family tree and annotated his work: he mentions György Fejér's Codex diplomatiscus, the genealogist András Lehoczky and the works of Mátyás Bél and Gusztáv Wenzel. With the first contemporary processing of extracts from many documents not included in contemporary collections.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1803 Kömlőd, Tóth József magyar nyelvű saját kézzel írt levele, borítékkal, Vaskerényi Géza borítékjában
16171.

Rufpreis:
8 000 HUF

1829 Buda rendkívüli támogatás 400 forint összegben Ungár Mihály királyi fogalmazónak. Skultéty Ferenc kamarai tanácsos és Gróf marosnémeti és nádaskai Gyulay Albert (1766-1836) főnemes Habsburg birodalmi haderő tisztje, császári-királyi altábornagy, a napóleoni háborúkban aláírásával
16172.

Rufpreis:
10 000 HUF

1836 Viság (Viszák, Visagu, Erdély, RO) árvaház vagyonleltára, valamint az árvaházba és a helyi uradalomba bekerülő gyermekek, főleg román nevüek között kötött szerződések másolatai. Magyar nyelvű jegyzőkönyv kb 50 beírt oldal, + 4 kapcsoló későbbi levél, okmány.    1836 Inventory of the orphanage in Viság (Viszák, Visagu, Transylvania, RO), as well as copies of contracts between the children, mainly with Romanian names, who entered the orphanage and the local estate. Hungarian-language minutes, about 50 written pages, + 4 later letters and documents.
16173.

1836 Viság (Viszák, Visagu, Erdély, RO) árvaház vagyonleltára, valamint az árvaházba és a helyi uradalomba bekerülő gyermekek, főleg román nevüek között kötött szerződések másolatai. Magyar nyelvű jegyzőkönyv kb 50 beírt oldal, + 4 kapcsoló későbbi levél, okmány.
1836 Inventory of the orphanage in Viság (Viszák, Visagu, Transylvania, RO), as well as copies of contracts between the children, mainly with Romanian names, who entered the orphanage and the local estate. Hungarian-language minutes, about 50 written pages, + 4 later letters and documents.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1874 Ógyalla (Stará Ďala / Hurbanovo), Konkoly Thege Miklós (1842-1916) csillagász, meteorológus, az MTA tagja, országgyűlési képviselő autográf aláírása és sorai az ógyallai Konkoly-kastélyt ábrázoló fotón, üvegezett keretben, fotó: 13,5x19 cm, keret: 25x29 cm
16174.

Rufpreis:
10 000 HUF
19

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF