Tétel

Rufpreis:

18 000 HUF

Beschreibung:

Képes Szent Biblia, azaz Istennek Ó- és Új-Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordította Károli Gáspár. Gustave Doré képeivel. Előszóval ellátta Ravasz László.
(Budapest), [1931]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda - Sylvester Irodalmi Intézet és Nyomda Rt. 1 t. (hártyapapírral védett színes címkép) + [4] + VIII + 708 + [4] p.; 255 + [1] p. Folio.
A Gustave Doré (1832-1883) francia grafikusművész által illusztrált Szent Biblia Károli Gáspár protestáns bibliafordításának átdolgozott szövegét adja közre, fejezetkezdő grafikákkal, háromhasábos szövegoldalakon. Oldalszámozáson belül Gustave Doré 121 egész oldalas művészi rajzával.
Díszesen aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű, javított kiadói egészbőr kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk