Petrarca, [Francesco]:
Petrarca összes szerelmi szonettjei. Fordította és magyarázatokkal ellátta Radó Antal.
Budapest, (1886). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 297 + [1] p. Első magyar kiadás.
Radó Antal (1862-1944) italianista, irodalomtörténész, műfordító. Teljességre törekvő Petrarca-fordítása az első a magyar fordítások sorában.
(Olcsó könyvtár.)
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.