21748.
Bücher: Andere kuriositäten
5 000 HUF
9
Pásztor Ferenc:
Pásztor Ferencz költeményei.
Pest, 1870. Kiadja Sipos Orbán - Nyomatott a "Hunyady Mátyás" Irodalmi és Könyvnyomdai Intézetben. 174 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Pásztor Ferenc (1841-1898) kiskunfélegyházi költő, lapszerkesztő, a kiskunfélegyházi Petőfi-kultusz szervezője. Költészetében a Petőfi-hatás nehezen tagadható, dalai, népdalai, szerelmi és tájversei ugyanakkor emlékezetes kiskunsági ízeket őriznek.
Szüry 0.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.