Tétel

Rufpreis:

5 000 HUF

9

Beschreibung:

Pásztor Ferenc: Pásztor Ferencz költeményei.
Pest, 1870. Kiadja Sipos Orbán - Nyomatott a "Hunyady Mátyás" Irodalmi és Könyvnyomdai Intézetben. 174 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Pásztor Ferenc (1841-1898) kiskunfélegyházi költő, lapszerkesztő, a kiskunfélegyházi Petőfi-kultusz szervezője. Költészetében a Petőfi-hatás nehezen tagadható, dalai, népdalai, szerelmi és tájversei ugyanakkor emlékezetes kiskunsági ízeket őriznek.
Szüry 0.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk