21701.
Bücher: Andere kuriositäten
12 000 HUF
Malonyay János:
Anthropokalypsis, azaz jelenések az emberiség jövendőjéből. Leírta és díszítette Akantisz Viktor. (Szabó Ervin számára dedikált példány.)
(Budapest, 1916). (Rózsavölgyi és Társa - Nyomta Röder C. G. Lipcsében). 67 + [1] p.
Dedikált: "Szabó Ervin úrnak igaz nagyrabecsüléssel: Akantisz Victor. Bpest, 1918. máj. 3".
Kolofon: "E fénymetszetű lemezekkel nyomtatott munkából 100 számozott s előfizetők nevére szóló díszpéldány készült". Példányunk számozatlan. A keretes szerkezetű, ál-középkori történet könyvdíszeit, iniciáléit és a betűket Akantisz Viktor (1864-1943) grafikusművész, könyvművész, bibliográfus, író rajzolta.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. Példányunkból a repülő előzékek hiányoknak, fűzése enyhén meglazult, levelei hullámosak.
Prov.: Szabó Ervin (1877-1918) jogász, könyvtáros, művelődésszervező, a Fővárosi Könyvtár igazgatója, a könyvtárhálózat kiépítésének szorgalmazója, a Népszava publicistája, anarchoszindikalista mozgalmár.
Korabeli javított gerincű félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott könyvtári embléma és katalógusszám.