Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Beschreibung:

Fodor András: Tengerek, dombok. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, 1961. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 105 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Összesen 1100 példányban megjelent kötet dedikált példánya: "Pelejtei Tibornak, a szomszéd íróasztal mellől sok szeretettel ajánlja, Fodor András. Bpest, 61. május 13".
Fodor András (1929-1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Harmadik verseskötetében a költő egy nyugat-európai utazás kulturális tapasztalataival szembesíti olvasóját, amelyet könyvtári kollégájának, munkatársának dedikált.
Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője.
Földiák György által tervezett, aranyozott kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk