Weltweit Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 166

Olaszország 1989. "FAO" kétoldalas Ni emlékérem eredeti, de félbevágott(!) fóliacsomagolásban (28mm) T:UNC Italy 1989. "FAO" double-sided Ni medallion in original, but half-cut(!) foil packaging (28mm) C:UNC
33606.

Olaszország 1989. "FAO" kétoldalas Ni emlékérem eredeti, de félbevágott(!) fóliacsomagolásban (28mm) T:UNC
Italy 1989. "FAO" double-sided Ni medallion in original, but half-cut(!) foil packaging (28mm) C:UNC

Rufpreis:
2 000 HUF

33607.

Olaszország 1996. "Világ Olimpiai- és Sport Bélyegkiállítás Centenáris Gyűjteményi Kiállítása / Athéntól Atlantáig 1996. július 19 - augusztus 3." kétoldalas, ezüstözött fém emlékérem kapszulában, eredeti dísztokban, tanúsítvánnyal. Szign.: "U. Pernazza" (40mm) T:AU, kis patina
Italy 1996. "World Olympic and Sports Stamp Exhibition Centennial Collectibles Exhibition / Athens to Atlanta - July 19 - August 3. 1996." two-sided, silver-plated metal commemorative medallion in capsule, in original decorative case, with certificate. Sign.: "U. Pernazza" (40mm) C:AU, small patina

Rufpreis:
4 000 HUF

Olaszország ~1900. "Padovai Szt. Antal" bronz emlékérem (26mm) T:VF fülnyom Italy ~1900. "Saint Anthony of Padua" bronze commemorative medallion (26mm) C:VF earmark
33608.

Rufpreis:
1 200 HUF

33609.

Rufpreis:
4 000 HUF

Orosz Birodalom 1856. "II. Sándor koronázása Moszkvában" Ag zseton (4,18g/~23mm) T:AU,XF patina Russian Empire 1856. "Coronation of Alexander II in Moscow" Ag commemorative jeton (4,18g/~23mm) C:AU,XF patina
33610.

Orosz Birodalom 1856. "II. Sándor koronázása Moszkvában" Ag zseton (4,18g/~23mm) T:AU,XF patina
Russian Empire 1856. "Coronation of Alexander II in Moscow" Ag commemorative jeton (4,18g/~23mm) C:AU,XF patina

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Oroszország 1886. "III. Sándor és II. Sándor / A török ágyúkból öntött emlékmű felavatása Szentpéterváron" Ag emlékérem. Szign.: ifj. és id. A. Griliches (151,27g/72mm) T:XF ph., karcok / Russia 1886. "Alexander III and Alexander II / Inauguration of the Monument cast from Turkish Cannons in St. Petersburg 1886" Ag commemorative medallion. Sign.: A. Griliches, Jr and Sr. (151,27g/72mm) T:XF edge error, scratches
33611.

Rufpreis:
600 000 HUF
1 626,02
1 875,00

Osztrák-Magyar Monarchia 1898. Ferenc József uralkodásának 50. évfordulója bronz emlékmedál (28mm) T:VF karc, kitörés Austro-Hungarian Monarchy 1898. 50th Anniversary of the reign of Franz Joseph "SALVE, VIVAT FRANCISC.JOSEPH I.IMP.REX. / 1848 VIRIBUS UNITIS 1898" bronze medallion (28mm) C:VF scratch, crack
33612.

Osztrák-Magyar Monarchia 1898. Ferenc József uralkodásának 50. évfordulója bronz emlékmedál (28mm) T:VF karc, kitörés
Austro-Hungarian Monarchy 1898. 50th Anniversary of the reign of Franz Joseph "SALVE, VIVAT FRANCISC.JOSEPH I.IMP.REX. / 1848 VIRIBUS UNITIS 1898" bronze medallion (28mm) C:VF scratch, crack

Rufpreis:
3 000 HUF

Ausztria 1914. "Az első világháború kezdete" bronz, kétoldalas, vert emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger / Arnold Hartig (50mm) T:XF / Austro-Hungarian Monarchy 1914. "The Beginning of World War I" bronze, double-sided, struck commemorative medallion. Sign: Rudolf Neuberger / Arnold Hartig (50mm) C:XF
33613.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Osztrák Birodalom / Habsburg-ház 1848. "Emlékezzünk 1848. március 13-14-15-re / Sajtószabadság - Nemzetőrség - Alkotmány - 1848" kétoldalas sárgaréz emlékérem (23mm) T:XF,VF Austrian Empire / House of Habsburg 1848. "Zum Andenken am 13-14-15 Maerz 1848. / Pressefreiheit - Nationalgarde - Consitution - 1848" two-sided brass commemorative medallion (23mm) C:XF,VF
33614.

Osztrák Birodalom / Habsburg-ház 1848. "Emlékezzünk 1848. március 13-14-15-re / Sajtószabadság - Nemzetőrség - Alkotmány - 1848" kétoldalas sárgaréz emlékérem (23mm) T:XF,VF
Austrian Empire / House of Habsburg 1848. "Zum Andenken am 13-14-15 Maerz 1848. / Pressefreiheit - Nationalgarde - Consitution - 1848" two-sided brass commemorative medallion (23mm) C:XF,VF

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Portugália 1984. "A Szocialista Országok Második Nemzetközi Konferenciája a 'Paratölgyről'" kétoldalas bronz emlékérem (80mm) T:AU,XF Portugal 1984. "Deuxiéme Conférence Internationale des Pays Socialistes sur 'Le Liége'" two-sided bronze commemorative medallion (80mm) C:AU,XF
33615.

Portugália 1984. "A Szocialista Országok Második Nemzetközi Konferenciája a 'Paratölgyről'" kétoldalas bronz emlékérem (80mm) T:AU,XF
Portugal 1984. "Deuxiéme Conférence Internationale des Pays Socialistes sur 'Le Liége'" two-sided bronze commemorative medallion (80mm) C:AU,XF

Rufpreis:
5 000 HUF

Románia 1900 k. "Ministerul Instructiunii Premiul I. / M. S. Regele Carol II al Romaniei (Az Oktatási Minisztérium I. Díja / II. Károly román király)" bronz érdemérem mellszalag és fül nélkül (31mm) T:VF,F Romania cca 1900. "Ministerul Instructiunii Premiul I. / M. S. Regele Carol II al Romaniei (First Prize of the Ministry of Education / King Charles II of Romania)" bronze medal without chest strap and ears (31mm) C:VF,F
33616.

Románia 1900 k. "Ministerul Instructiunii Premiul I. / M. S. Regele Carol II al Romaniei (Az Oktatási Minisztérium I. Díja / II. Károly román király)" bronz érdemérem mellszalag és fül nélkül (31mm) T:VF,F
Romania cca 1900. "Ministerul Instructiunii Premiul I. / M. S. Regele Carol II al Romaniei (First Prize of the Ministry of Education / King Charles II of Romania)" bronze medal without chest strap and ears (31mm) C:VF,F

Rufpreis:
3 000 HUF

Románia 1968. "100 éves az első acélátalakító Romániában - Resita 1868 - Fémkutató Kutatóintézet" egyoldalas bronz plakett (85x59mm) + 1968. "250 éves az első ipari kohó Romániában - Oravita 1718 - Fémkutató Kutatóintézet" egyoldalas bronz plakett (85x59mm). Közös díszdobozban T:AU Romania 1968. "100 DE ANI DE LA PRIMA SARJA DE OTEL DE CONVERTIZOR DIN ROMANIA - INSTITUTUL DE CERCETARI METALURGICE" one-sided bronze plaque (85x59mm) + 1968. "250 DE ANI DE LA PORNIREA PRIMULUI FURNAL INDUSTRIAL DIN ROMANIA - INSTITUTUL DE CERCETARI METALURGICE" one-sided bronze plaque (85x59mm). Both in common display case. C:AU
33617.

Románia 1968. "100 éves az első acélátalakító Romániában - Resita 1868 - Fémkutató Kutatóintézet" egyoldalas bronz plakett (85x59mm) + 1968. "250 éves az első ipari kohó Romániában - Oravita 1718 - Fémkutató Kutatóintézet" egyoldalas bronz plakett (85x59mm). Közös díszdobozban T:AU
Romania 1968. "100 DE ANI DE LA PRIMA SARJA DE OTEL DE CONVERTIZOR DIN ROMANIA - INSTITUTUL DE CERCETARI METALURGICE" one-sided bronze plaque (85x59mm) + 1968. "250 DE ANI DE LA PORNIREA PRIMULUI FURNAL INDUSTRIAL DIN ROMANIA - INSTITUTUL DE CERCETARI METALURGICE" one-sided bronze plaque (85x59mm). Both in common display case. C:AU

Rufpreis:
2 000 HUF
9

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF