19195.
Bücher: Reise und Ortgeschichte
3 000 HUF
Balogh Albin:
Történelmi séta Esztergomban.
Esztergom, 1936. Laiszky János ny. 55 + [1] p.
Balogh Albin (1887-1958) bencés szerzetes, történész, gimnáziumi tanár és igazgató. A helyi iskola tanáraként írt rövid helytörténeti összefoglalása a város rövid idegenforgalmi kalauza. A munka első kiadása 1930-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
XX. század második felében készült félvászon kötésben, az eredeti, illusztrált, enyhén foltos kiadói borító bekötve. Jó példány.