Bücher: Jura

Zahl der Lose: 49

Fribeisz István: Községek könyve. Községi hivatalnokok s lakosok használatára 1-2. Második nyomat. Pest, 1854. Müller Emil kny. [4] + 329 + [2] p, 139 + [3] p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben
19423.

Rufpreis:
10 000 HUF

Historia Juris Hungarici privati [...] Emericus Kelemen. Budae, 1818, Typis Regiae Scientiarum Unniver. Hungaricae. Hiányzó kötéstáblák, egyébként jó állapotban.
19424.

Rufpreis:
8 000 HUF

Bónis György: Hűbériség és rendiség a középkori magyar jogban. Sajtó alá rendezte és az utószót írta: Balogh Elemér. Millenniumi Magyar Történelem. Historikusok. Bp.,2003., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
19425.

Rufpreis:
8 000 HUF

Montesquieu: A törvények szellemére. Hahner Péter utószavával. Ford.: Csécsy Imre, Sebestyén Pál. Sapientia Humana. Bp., 2000., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19426.

Rufpreis:
4 000 HUF

Eckhart Ferenc: Magyar alkotmány- és jogtörténet. Szerk.: Mezey Barna. Millenniumi Magyar Történelem. Histórikusok. Bp.,2000., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
19427.

Eckhart Ferenc: Magyar alkotmány- és jogtörténet. Szerk.: Mezey Barna.
Millenniumi Magyar Történelem. Histórikusok. Bp.,2000., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.

Rufpreis:
4 000 HUF

Görög Staub Károly Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa c. művének 3 különböző kötete, közte kettő dedikált (egy számozott):  Staub Károly: Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa. Összeáll. és magyarázatokkal ellátta: - - . Bp., 1929, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 403 p.+ 138 p. Ötödik kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, a borítón "Tiszteletpéldány" felirattal, viseltes, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.  Görög Staub Károly, Dr. vitéz: A hivatalos magyarázatok Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa VII. kiadásához. Összeáll.: - - . A szerző által dedikált példány: ,,Szeretett apósának karácsonyi emlékül ajánlja Bp. 1936.XII.24. Károly". Bp., 1936, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 423 p. Egészvászon-kötésben, a fűzéstől elváló címlappal, az első lap kijár.  Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa az egyes vámtarifaszámoknál feltüntetett forgalmi adó és a vámmal együtt fizetendő más köztartozások tételeivel, forgalmi korlátozásokkal, göngysúlytételekkel, valamint magyar- és francianyelvű betűsoros lajstrommal. Dr. Görög Károly vámtarifakönyvének X. kiadása. Összeáll. és magyarázatokkal ellátta: Dr. Tariczky András. Számozott (7./20), Tariczky András dedikációjával, illetve egy további (azonosítandó) dedikációval ellátott példány. Bp., 1948, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 406 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, névre szóló borítóval Dr. Görög (Staub) Károly részére.
19428.

Görög Staub Károly Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa c. művének 3 különböző kötete, közte kettő dedikált (egy számozott):

Staub Károly: Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa. Összeáll. és magyarázatokkal ellátta: - - . Bp., 1929, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 403 p.+ 138 p. Ötödik kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, a borítón "Tiszteletpéldány" felirattal, viseltes, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.

Görög Staub Károly, Dr. vitéz: A hivatalos magyarázatok Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa VII. kiadásához. Összeáll.: - - . A szerző által dedikált példány: ,,Szeretett apósának karácsonyi emlékül ajánlja Bp. 1936.XII.24. Károly". Bp., 1936, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 423 p. Egészvászon-kötésben, a fűzéstől elváló címlappal, az első lap kijár.

Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa az egyes vámtarifaszámoknál feltüntetett forgalmi adó és a vámmal együtt fizetendő más köztartozások tételeivel, forgalmi korlátozásokkal, göngysúlytételekkel, valamint magyar- és francianyelvű betűsoros lajstrommal. Dr. Görög Károly vámtarifakönyvének X. kiadása. Összeáll. és magyarázatokkal ellátta: Dr. Tariczky András. Számozott (7./20), Tariczky András dedikációjával, illetve egy további (azonosítandó) dedikációval ellátott példány. Bp., 1948, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 406 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, névre szóló borítóval Dr. Görög (Staub) Károly részére.

Rufpreis:
10 000 HUF

Francisco Xav. Roys: Ethica et Jus Naturae. Viennae Austriae, 1755, Typis Joannis Thomae Trattner, 7 sztl. lev.+507+1 p. Latin nyelven. Átkötött modern félbőr-kötés, foltos lapokkal, kis lyukkal.
19429.

Rufpreis:
10 000 HUF

Werbőczy István: Tripartitum. A dicsőséges Magyar Királyság szokásjogának hármaskönyve. Bónis György bevezető tanulmányával. Bp., 1990, Téka, XL+2+560+2 p. Latin-magyar kétnyelvű kiadás. Megjelent 3000 példányban, ebből 500 számozott, de ez számozatlan példány. Kiadói bársonykötésű díszkiadás, foltos kiadói kartontokban.
19430.

Rufpreis:
8 000 HUF

1944 Magyarországi rendeletek tára 78. évf. II., IV., V., VI., VIII. füzetek. (2 kötetbe kötve.) Kiadja a Magyar Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1944, Stádium. Félvászon-kötésben
19431.

Rufpreis:
5 000 HUF

dr. Gerőcz Kálmán: A nemzetközi jog, a szükségjog és az ősjog összefüggés. Sátoraljaújhely, 1917. Zemplén. 40+(2)p. Kiadói papírkötésben.
19432.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bándy Ferenc: Földbirtokrendezés befejezése. A földbirtokrendezés befejezése végett szükséges rendelkezésekről szóló 1928. évi XLI. törvénycikk és végrehajtási rendeletei. Összeáll. és magyarázattal ellátta: - - . Bp., 1929, Tisza Testvérek, 312+XLI p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, részben felvágatlan.
19433.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Márkus Rezső: Felsőbíróságaink elvi határozatai. III. kötet. . Bp., 1898, Grill Károly, Kiadói, Gottermayer egészvászon kötésben, aranyozás kopott
19434.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF