Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 387

Erődi Béla: Utazásom Sicilia és Malta szigetén Bp., (1896.) Lampel Róbert. (8)+217+(2)p.+1 színes, kihajt. térk. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal.Aranyozott egészvászon kötésben minimális kopással, beragasztott ex librissel
19060.

Rufpreis:
5 000 HUF

Eck Péter: Észak vidékein. Útleírás számos képpel. Temesvár, 1913, Uhrmann Henrik, 1 t.+134+1 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
19061.

Rufpreis:
5 000 HUF
18

Gubányi Károly: Ausztrália116 képmelléklettel és 12 térképpel. - Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1927, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) R.-T. Könyvkiadóvállalat) 1 t.+ X p.+176 p.+32 t., Kiadói dúsan aranyozott, mintás sorozatkötésben., Enyhén kopott
19062.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította: dr. Bátky Zsigmond. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) t. +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, minimális kopással
19063.

Rufpreis:
5 000 HUF

19064.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

19065.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Komjáthy Kálmán: Én így láttam... szülővárosomnak, Körmendnek fél évszázadát (1939-1989.) DEDIKÁLT! Körmend, 1989., Körmend és Vidéke ÁFÉSZ, 284 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19066.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Tamás Károlyné Kiss-Tóth Vilma: Juhászok a Bakonyban. Szentgál, 2009, (Veszprém, Horváth-ny.), 130 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19067.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Viktor Kicsera et al: A Habsburg egyház. A munkácsi görög katolikus egyházmegye az osztrák uralom alatt (1771-1918). Ungvár, 2018, V. Pagyak Kiadója. Kiadói papírkötés.
19068.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Kunc Adolf: Szombathely-Savaria rendezett tanácsú város monographiája. [1-2. rész. Egybekötve.] Szombathely, 1880-1894, Szombathely Város,(Bertalanffy József-ny.), 1 t.+8+160,161-531+1+III+1 p.+3 t. Átkötött félvászon-kötés, a 2. rész címlapja hiányzik, a térképek sérültek, de meg vannak (!), egy lap és két térkép kijár (2 t. + 161/162 p.), a könyvtest elvált a borítótól, a fűzés kissé laza, de a könyvtest egyben van, egy-két lapon bejelölésekkel. A 2. rész, és így együtt a kettő rendkívül ritka!
19069.

Kunc Adolf: Szombathely-Savaria rendezett tanácsú város monographiája. [1-2. rész. Egybekötve.] Szombathely, 1880-1894, Szombathely Város,(Bertalanffy József-ny.), 1 t.+8+160,161-531+1+III+1 p.+3 t. Átkötött félvászon-kötés, a 2. rész címlapja hiányzik, a térképek sérültek, de meg vannak (!), egy lap és két térkép kijár (2 t. + 161/162 p.), a könyvtest elvált a borítótól, a fűzés kissé laza, de a könyvtest egyben van, egy-két lapon bejelölésekkel.
A 2. rész, és így együtt a kettő rendkívül ritka!

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Bulrington Escorted Tours: Yellowstone Glacier and Rocky Mountain National Park. Colorado, California, Black Hills, Pacific Northwest and Alaska. Chicago, 1929., Bulrington Escorted Tours, 64 p. Gazdag képanyaggal, színes képekkel és térképekkel illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval.
19070.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

19071.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF