Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 438

Gáll Ernő: A humanizmus viszontagságai. Bukarest, 1972, Politikai Könyvkiadó. 359p. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19913.

Rufpreis:
1 400 HUF

Montgomery, John Flournoy: Magyarország, a vonakodó csatlós. Bp., Zrínyi. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19914.

Rufpreis:
1 400 HUF

A Magyar Máltai Lovagok Szövetségének emlékkönyve 1928-2003. Budapest, 2003. Mikes Kiadó - Springer Tudományos Kiadó (Dürer Nyomda Kft., Gyula). 240 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egész oldalas, nagyrészt színes felvételekkel illusztrált kötetünk a Magyar Máltai Lovagok Szövetsége fennállásának 75. évfordulója alkalmából jelent meg. Az 1099-ben alapított Jeruzsálemi Szent János Lovagrend a középkor és újkor évszázadaiban zavartalanul működött Európában, így Magyarországon is, ám a lovagrend hazai lovagjai a cseh vagy az osztrák nagyperjelség kötelékében munkálkodtak. Az önálló magyar szervezet alapítására csupán 1928-ban került sor. Emlékkönyvünk a régi lovagrend teljes katonai és karitatív történetét tekinti át, majd (több ízben megszakadt) hazai történetét méltatja, a kötet végén pedig a lovagrend irataiból válogat, illetve egyetemes és magyar szabályzatát adja közre. A kötet végén francia, olasz, angol és német nyelvű rezümé. Johannita kereszttel illusztrált, gerincén feliratozott kiadói egészvászon kötésben, átlátszó védőfóliában. Tökéletes állapotú példány.
19915.

A Magyar Máltai Lovagok Szövetségének emlékkönyve 1928-2003.
Budapest, 2003. Mikes Kiadó - Springer Tudományos Kiadó (Dürer Nyomda Kft., Gyula). 240 p. Egyetlen kiadás.
Szövegközti és egész oldalas, nagyrészt színes felvételekkel illusztrált kötetünk a Magyar Máltai Lovagok Szövetsége fennállásának 75. évfordulója alkalmából jelent meg. Az 1099-ben alapított Jeruzsálemi Szent János Lovagrend a középkor és újkor évszázadaiban zavartalanul működött Európában, így Magyarországon is, ám a lovagrend hazai lovagjai a cseh vagy az osztrák nagyperjelség kötelékében munkálkodtak. Az önálló magyar szervezet alapítására csupán 1928-ban került sor. Emlékkönyvünk a régi lovagrend teljes katonai és karitatív történetét tekinti át, majd (több ízben megszakadt) hazai történetét méltatja, a kötet végén pedig a lovagrend irataiból válogat, illetve egyetemes és magyar szabályzatát adja közre. A kötet végén francia, olasz, angol és német nyelvű rezümé.
Johannita kereszttel illusztrált, gerincén feliratozott kiadói egészvászon kötésben, átlátszó védőfóliában. Tökéletes állapotú példány.

Rufpreis:
1 000 HUF

Illéssy János: A mikófalvi Bekény család leszármazása és története. Összeáll.: - - . Bp., 2012, Históriaantik. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19916.

Rufpreis:
1 400 HUF

Komáromy András Révai Kata Szidónia levelei férjéhez, 1656-1702 Bp., 1888. Athenaeum. 88p. Félvászon kötésben
19917.

Rufpreis:
1 000 HUF

[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1943. június 16. (Napilap, XXV. évfolyam, 134. szám) "Megkezdik a Sajó-csatorna építését -- A pantelleria körül felvonuló angolszász szállítóhajókat bombázták a német repülők -- Nem a forradalomban van a mi üdvösségünk! --Történelem a kövek között" Félbehajtva, jó állapotban.
19918.

Rufpreis:
1 000 HUF

[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1941. november 20. (Napilap, XXIII. évfolyam, 265. szám) "Filov a bulgár-török barátságról -- Megindultak az uj támadó hadmüveletek a keleti fronton -- A keresztény ifjuságnak kell valóra váltania a kereskedelem keresztényesitését -- Megvalósult a szociális gondoskodásnak uj, termelő formája" Félbehajtva, jó állapotban.
19919.

Rufpreis:
1 000 HUF

[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1941. december 19. (Napilap, XXIII. évfolyam, 289. szám) "Egyiptom megszakitotta a diplomáciai viszonyt Magyarországgal -- Ausztráliai és hollandiai csapatok benyomultak Timor portugál szigetre -- "Egészséges lelkü, vallásos anyákra van a nemzetnek szüksége!" -- A képviselőház megkezdte karácsonyi szünetét" Félbehajtva, jó állapotban.
19920.

Rufpreis:
1 000 HUF

[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1941. december 17. (Napilap, XXIII. évfolyam, 287. szám) "Bárdossy beszéde a Délvidék visszatéréséről -- Japán csapatok partraszálltak Brit-Borneóban -- Bárdossy László a Délvidék visszacsatolásának jelentőségéről nyilatkozott a Házban -- Mi készül az Erzsébet-hídnál, a Duna hátán?" Félbehajtva, jó állapotban.
19921.

Rufpreis:
1 000 HUF

[II. Világháború] Magyar Nemzet. Pethő Sándor riportlapja. IV. évfolyam, 148. szám. (Napilap, 1941 július 2.) "Berlin, Róma, Budapest, Zágráb és Szófia elismerte a nankingi japánbarát kínai kormányt -- A németek több helyen átlépték a Dünát és Minszken túl elérték a Berezinát, Lembergen is túl vannak -- A háború -- Amerika világtörténelmet tanul -- Kolozsvári ekhó". Félbehajtva, jó állapotban.
19922.

Rufpreis:
1 000 HUF

19923.

Rufpreis:
1 000 HUF

[II. Világháború] Magyar Nemzet. Pethő Sándor riportlapja. VII. évfolyam, 7. szám. (Napilap, 1944 január 11.) "A szovjet kormány indítványt tett a lengyel határkérdés tisztázására? -- A "Svenska Dagbladet" a szovjet terjeszkedési törekvéseiről - A "Daily Telegraph" szerint a dolgok jelenlegi állása mellett semmit sem lehet tenni az orosz-lengyel határ kérdésének megoldására - Dr. Ley derülátó nyilatkozata - Tanácskozásra ülnek össze az angol birodalom miniszterelnökei -- Megcáfolják a Papen nagykövet béketapogatódzásáról szóló híreszteléseket -- "Az elözönlési hadműveletek napja már ki van tűzve" -- A háború".  Félbehajtva, jó állapotban.
19924.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF