Lestyán Sándor: Repülj fecském... Reményi Ede regényes élete. A szerző, Lestyán Sándor (1896-1956) író, újságíró, műfordító által dedikált példány. Bp., 1942, Renaissance, 202+(2) p.+ 8 t. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel
Várkonyi Anikó: A titok ágai. Várkonyi Anikó válogatott versei. Válogatta, szerkesztette és az előszót írta Görömbei András. Bp.,1984, Magvető Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Ugró Béla: Suttog a pillangó (válogatott versek). Az Úr védelmében (dráma). A szerző által ALÁÍRT példány! Szeged, é.n., k.n. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés.
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. I-II. kötet. Bp., 1984, ÁKV. Az 1899-es kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott műbőr kötésben.
[Villon, Francois]: A szegény Villon tíz balladája és A szép fegyverkovácsné panasza. Ford.: Szabó Lőrinc. Számozott (256./500) példány! [Bp.], 1931, Bisztrai Farkas Ferencz, 62+(2) p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, szétváló fűzéssel.
Györök Leó Gy.: Lázadó hajósnép viszontagságai a csöndes tengereken. Való történet. Az ifjúság számára írta és rajzolta: - -. Bp., 1890, Athenaeum, 1 t.+2+172+1 p.+13 t. Korabeli egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, bélyegzésekkel és névbejegyzéssel.