A soproni ipar 100 éve. 1847-1948. Kiállítási katalógus. Sopron, 1948, Röttig-Romwalter Nyomda Rt, 42 p. + 9 ( egy színes, a többi fekete-fehér) t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, rajta kis szakadással, a hátsó borítón rajzokkal, a hátsó borító belsején ceruzás bejegyzéssel.
Balla Antal: Budapest szerepe Magyarország történetében. Statisztikai Közlemények 77. köt. 2. sz. Bp., [1935], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 178+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.
1926 The National Geographic Magazine. Vol. L, No. 1. July 1926. Washington D.C., 1926, The National Geographic Society. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Angol nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes, sérült, kopottas borítóval, részben ázott, sérült lapokkal, kendi Finály István (1876-1947) mérnök tulajdonosi bélyegzőjével.
Györkös Erzsébet: Budapest élelmiszerellátása földrajzi megvilágításban. Különlenyomat a Városi Szemle XXVIII. évfolyamából. Bp., [1942], Székesfővárosi háziny., 84+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval. (Ritka!)
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopással
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. +2 (kihajtható térképek) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, minimális kopással , térkép-melléklet nélkül.
Balet, J. C.: Die Mandschurei. Das Drama des fernen Ostens. Geschichte - Politik - Volkswirtschaft. Ihre Zukunft. Wien, 1932, Oesterr. Journal A.-G., 207+(1) p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos, a könyvtesttől elvált borítóval, "Japán császári konzulátus Budapest" bélyegzéssel.