Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 376

Kaden, Woldemar: Durchs Schweizerland. Sommerfahrten in Gebirg und Thal. Gera, 1895, C. B. Griesbach's Verlag, 405+(1) p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér és színes képtáblákkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
18670.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Mihály Tibor - Vofkori László: Oroszhegy. Adalékok a község monográfiájához. Oroszhegy, 1997, Mákvára Egyesület. Szövegközi fotókkal illusztrált kötet, térképmelléklettel. Kiadói papírkötés.
18671.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Bibó István: A rákoskeresztúri egykori Podmaniczky-Vigyázó kastély története. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának közleményei - Új sorozat 8. (83.) sz. Bp., 1979, MTA Könyvtára, 84+(6) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
18672.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

18673.

Rufpreis:
2 800 HUF

[Luigi Amedeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az ,,Észak Csillaga" (,,Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900. Ford.: Darvai Móric. I-II. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1904], Lampel R., 218 p.+ 18 t.+ 1 (kihajtható panorámakép) t.; 199+(1) p.+ 6 t.+ 1 (panorámakép) t.+ 2 (térképek) t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopottas, foltos borítóval.
18674.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Sebők Imre - Schultz Aurél: Tengereken túl. Bp., 1913,"Élet", 197+9 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval.
18675.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható). Különlenyomat a Fővárosi Könyvtár évkönyve VI. kötetéből (1936). A könyv velejét jelentő bibliográfiai tételleírások magyar és német nyelvűek. (A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai IV.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
18676.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Göncz József - Bognár Béla: Szép Erdélyünk IV. Erős várak, büszke kastélyok. Kordokumentumokon, és történelmi képeslapokon. Sopron, 2006., Szép Sopronunk Kft, 144 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18677.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Kapossy János:  Maulbertsch a szombathelyi püspöki palotában. 8 képpel. Szombathely, 1943. Martineum Könyvnyomda Rt. 23 + [1] p. + 8 t. Egyetlen kiadás. Kapossy János (1894-1952) művészettörténész, egyetemi tanár. Elsősorban a hazai barokk korszakkal foglalkozott. Rövid tanulmánya Franz Anton Maulbertsch (1724-1796), a hazánkban alkotó osztrák festőművész szombathelyi munkásságát elemzi. A frissen alapított szombathelyi római katolikus egyházmegye püspöki palotája 1778-1783 között épült, egyes freskóinak megalkotására a Dunántúlon már számos reprezentatív művet megalkotó művészt kérték fel. A művész korai, szertelen és energikus rokokó festészetét a szombathelyi püspöki palotában komolyabb, klasszicizmusba hajló művészet váltotta fel. A Savaria történetéből vett történeti freskók, illetve a mennyezetfestmény 1783-ban készült el. Az első borítófedélen hagyatéki bélyegzés, "Zádor Anna hagyatékából" felirattal. (Acta Savariensa. 3. szám.) Poss.: Zádor Anna. [Zádor Anna (1904-1995) művészettörténész, műemlékvédő, egyetemi tanár, szerkesztő, fő kutatási területe a klasszicizmus és romantika művészettörténete és történeti építészete.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
18678.

Kapossy János: Maulbertsch a szombathelyi püspöki palotában. 8 képpel.
Szombathely, 1943. Martineum Könyvnyomda Rt. 23 + [1] p. + 8 t. Egyetlen kiadás.
Kapossy János (1894-1952) művészettörténész, egyetemi tanár. Elsősorban a hazai barokk korszakkal foglalkozott. Rövid tanulmánya Franz Anton Maulbertsch (1724-1796), a hazánkban alkotó osztrák festőművész szombathelyi munkásságát elemzi. A frissen alapított szombathelyi római katolikus egyházmegye püspöki palotája 1778-1783 között épült, egyes freskóinak megalkotására a Dunántúlon már számos reprezentatív művet megalkotó művészt kérték fel. A művész korai, szertelen és energikus rokokó festészetét a szombathelyi püspöki palotában komolyabb, klasszicizmusba hajló művészet váltotta fel. A Savaria történetéből vett történeti freskók, illetve a mennyezetfestmény 1783-ban készült el. Az első borítófedélen hagyatéki bélyegzés, "Zádor Anna hagyatékából" felirattal.
(Acta Savariensa. 3. szám.)
Poss.: Zádor Anna. [Zádor Anna (1904-1995) művészettörténész, műemlékvédő, egyetemi tanár, szerkesztő, fő kutatási területe a klasszicizmus és romantika művészettörténete és történeti építészete.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

18679.

Nagy Lajos: A Víziváros XVII. század végi topográfiája. (Dedikált.)
(Budapest, 1964). (Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata - Révai Nyomda). 181-249 + [3] p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Szamos Györgynek barátsággal: Nagy Lajos".
Nagy Lajos helytörténész egész oldalas térképvázlatokkal és látképekkel illusztrált történeti urbanisztikai tanulmánya a Víziváros beépültségét vizsgálja a XVII. század utolsó éveiben.
(Különlenyomat a Tanulmányok Budapest múltjából című sorozat 16. kötetéből.)
Prov.: Szamos György történész, antikvárius.
Fűzve, gerincén vászoncsíkkal erősített korabeli borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Harry, Anderson: Livingstone nyomdokain. Bp.,[1934.],Vallásos Iratok Nemzetközi Kiadóhivatala, 104 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
18680.

Rufpreis:
2 400 HUF

Agárdi Ferenc - Borsody Bevilaqua Béla: Régi magyar világjárók. Összeáll.: Borsody Bevilaqua Béla. Szerk. és az előszót írta: Agárdi Ferenc. A szerző, Agárdi Ferenc (1898-1969) orvos, újságíró, művelődéstörténész által DEDIKÁLT példány. "Lázár Vilmosnak a jóbarátnak és régi harcostársnak szeretettel. Agárdi Ferenc." Szecskó Tamás illusztrációival. Bp., 1955, Művelt Nép, 352 p.+ 6 (fekete-fehér fotókkal) t. +1 (kihajtható térképpel) t. 2., bővített és átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
18681.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF