Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 407

Angyal Dávid: Gróf Széchenyi István történeti eszméi. Bp., 1907, Franklin-Társulat, 74 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, részben laza fűzéssel.
19331.

Rufpreis:
2 000 HUF

A magyar történelem képeskönyve. Össezáll.: Genthon István. A bevezetést írta: Gerevich Tibor. Bp., 1935, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XXXVIII+(2)+216 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19332.

Rufpreis:
1 600 HUF

19333.

Rufpreis:
1 600 HUF

László Gyula: Lehel kürtje. Bp.,1958, Múzeumok Központi Propaganda Irodája, 17 p.+ 8 t. +1 (kihajtható tábla) t. Egészoldalas és egy kihajtható fekete-fehér illusztrációval. Második kiadás. Kiadói papírkötésben. Megjelent 2000 példányban.
19334.

Rufpreis:
1 600 HUF

Györffy Rózsa: Új magyar legendárium. Szent magyarok történetei. A szerző, Györffy Rózsa (1923-2015) író, színésznő által dedikált példány. Bp., 1988, szerzői kiadás, 216 p. Kiadói papírkötés, kissé koszos, kissé sérült, a könyvtesttől részben elvált borítóval, helyenként tollal írt bejegyzésekkel.
19335.

Rufpreis:
2 000 HUF

Badiny Jós Ferenc: Az esztergomi -Ister-gami- oroszlánok titka. Bp., 2004. Magyar ház. Kiadói kartonált papírkötésben 172 + 12 p.
19336.

Rufpreis:
2 000 HUF

Marczell Ferenc (szerk.) A Magyar Vízügyi Múzeumban őrzött Széchenyi-iratok katalógusa Budapest, 1990. 142p. Kiadói papírkötésben
19337.

Rufpreis:
2 000 HUF

Teleki Pál, gróf: Merjünk magyarok lenni! Idézetek - - beszédeiből és írásaiból. Összeáll.: Dr. Máday Béla. Bp., 1943, Fiatal Magyarság Szövetség (Forrás-ny.), 62+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, tulajdonosi bejegyzéssel.
19338.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ujházy György: Európai magyarság. Documenta Hungarica. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda, 191+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
19339.

Rufpreis:
2 000 HUF

3 db 1956-tal kapcsolatos könyv - Az 1956-os felkelés okairól és tanulságairól; 7 nap Budapesten, Hadsereg vezetés nélkül. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19340.

Rufpreis:
2 000 HUF

Karalyos-Szénási Gyula: Történelmünk a Kárpát-medencében. A szerző által dedikált példány! Bp., 2004, szerzői kiadás, 120 p. Kiadói papírkötés.
19341.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Gömör Béla: A magyar balneológia aranykora. Az egyesület első ötven éve. Dedikált  Bp., 2006., GMR Reklámügynökség. 83p. Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés
19342.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF