Angyal Dávid: Gróf Széchenyi István történeti eszméi. Bp., 1907, Franklin-Társulat, 74 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, részben laza fűzéssel.
A magyar történelem képeskönyve. Össezáll.: Genthon István. A bevezetést írta: Gerevich Tibor. Bp., 1935, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XXXVIII+(2)+216 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Folia Historica XXV. Főszerkesztő: Kovács Tibor. Szerkesztette: Szvitek Róbert József. Bp., 2008, Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Papírkötésben, könyvtári jelzettel és pecsétekkel.
László Gyula: Lehel kürtje. Bp.,1958, Múzeumok Központi Propaganda Irodája, 17 p.+ 8 t. +1 (kihajtható tábla) t. Egészoldalas és egy kihajtható fekete-fehér illusztrációval. Második kiadás. Kiadói papírkötésben. Megjelent 2000 példányban.
Györffy Rózsa: Új magyar legendárium. Szent magyarok történetei. A szerző, Györffy Rózsa (1923-2015) író, színésznő által dedikált példány. Bp., 1988, szerzői kiadás, 216 p. Kiadói papírkötés, kissé koszos, kissé sérült, a könyvtesttől részben elvált borítóval, helyenként tollal írt bejegyzésekkel.
Teleki Pál, gróf: Merjünk magyarok lenni! Idézetek - - beszédeiből és írásaiból. Összeáll.: Dr. Máday Béla. Bp., 1943, Fiatal Magyarság Szövetség (Forrás-ny.), 62+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, tulajdonosi bejegyzéssel.
Ujházy György: Európai magyarság. Documenta Hungarica. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda, 191+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
3 db 1956-tal kapcsolatos könyv - Az 1956-os felkelés okairól és tanulságairól; 7 nap Budapesten, Hadsereg vezetés nélkül. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Dr. Gömör Béla: A magyar balneológia aranykora. Az egyesület első ötven éve. Dedikált Bp., 2006., GMR Reklámügynökség. 83p. Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés